Na skrzyżowaniu w Czernikowie doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego oraz motocykla. Kierowca audi nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motocykliście i doszło do wypadku. W wyniku poważnych obrażeń doznanych podczas zdarzenia motocyklista trafił do szpitala.

Wczoraj tj.  10.06.2019r. około  godziny  06.00  na skrzyżowaniu ul. Toruńskiej z ul. Słowackiego w Czernikowie  doszło do wypadku z udziałem motocyklisty.

 Kierujący pojazdem  marki audi A4 jadąc drogą krajową nr 10, ul. Toruńską od strony Lipna w kierunku Torunia  w wyniku wykonania nieprawidłowego manewru skrętu w lewo, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu motocyklowi honda, który jechał w przeciwnym kierunku.  

W wyniku zdarzenia kierujący motocyklem doznał obrażeń ciała, które spowodowały konieczność jego hospitalizacji 33- letni poszkodowany trafił do szpitala. Teraz postępowanie sprawie tego wypadku prowadzi Komisariat Policji w Dobrzejewicach.

 

 

Policjanci apelują o ostrożność

Pamiętajmy, że w okresie letnim jest nas więcej jako uczestników ruchu drogowego.  Do kierowców i pieszych dołączają częściej niż w innych porach roku  kierowcy jednośladów. Są wśród nich zarówno rowerzyści, motocykliści, motorowerzyści.

Bądźmy ostrożni i zanim wykonamy jakikolwiek manewr upewnijmy się, że nic nie nadjeżdża lub nie zagraża nam, bądź innym uczestnikom ruchu.

Policjanci  przypominają, że nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu to jedna z głównych przyczyn zdarzeń w ruchu drogowym.

 

 

Autor: Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Wioletta Dąbrowska