Spacer badawczy z ogniskiem przy tarasie widokowym prowadzącym do Zamku Dybowskiego

W Toruniu szykuje się nietypowe spotkanie: spacer badawczy, który ma przerodzić się w wieczorne ognisko i rozmowy przy świecach. Organizatorzy chcą, by to była okazja do wspólnego myślenia o przestrzeni — nie w sali konferencyjnej, lecz w samym terenie. Pomysły mają wypływać z obserwacji miejsca i luźnych dyskusji, a nie z gotowych pomysłów urzędników. To propozycja zarówno dla tych, którzy chcą działać, jak i dla tych, którzy po prostu lubią spędzić czas na powietrzu.
- Co wydarzy się na skwerze przed tarasem widokowym
- Konsultacje i partnerzy z Torunia
Co wydarzy się na skwerze przed tarasem widokowym
Podczas spotkania organizatorzy zaproponują spacer po przestrzeni przy tarasie widokowym prowadzącym do Zamku Dybowskiego, by na miejscu rozmawiać o wariantach zagospodarowania skweru. Spotkanie rozpocznie się 18 października 2025 r. o godz. 11:00 przy tarasie, pod adresem ul. Majdany 1. Uczestnicy będą mogli obserwować istniejącą infrastrukturę, zgłaszać pomysły na elemnty rekreacyjne oraz dyskutować o tym, jak zachować historyczny charakter miejsca i jednocześnie uczynić je bardziej przyjaznym.
Organizatorzy zapraszają do luźnej formuły: spacer, rozmowy i ognisko mają pomóc w wypracowaniu pomysłów w atmosferze sprzyjającej kreatywności. Uczestnicy proszeni są o zabranie ze sobą koca lub krzesełka i dobrego humoru — wydarzenie ma być otwarte i nieformalne.
Konsultacje i partnerzy z Torunia
Badania i konsultacje społeczne prowadzą: Urząd Miasta Torunia, Biuro Dialogu i Innowacji Miejskich, przy współpracy z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika, Fundacją Stabilo oraz Fundacją Toruńskiej Psychologii. To one zbiorą obserwacje i propozycje, które po spacerze posłużą do dalszych działań projektowych.
Uwagi można też przesyłać po wydarzeniu — organizatorzy czekają na sugestie do 31 października 2025 r. z dopiskiem „Majdany” na adres [email protected]. To szansa, by wpłynąć na ostateczny kształt skweru bez konieczności udziału w spacerze.
na podstawie: UM Toruń.
![]()
Ostatnie Artykuły

Dym za oknem i garnek na gazie. Policjanci weszli do domu

Toruński policjant na podium Mistrzostw Policji w triathlonie

Młody Teatr pyta o cudze opinie. Nowy spektakl w WOAK-u

Święto Wojska Polskiego w muzeum - Toruń otwiera swoje drzwi

Samurajska biżuteria wyjdzie z gabloty. Toruń zaprasza na spotkanie

Zaćmienie Słońca i Perseidy nad Zamkiem Dybowskim. Wieczór pełen kadrów

Caritas włącza magazyny i transport do ochrony ludności Torunia

Wrzesień z profilaktyką zdrowotną. Ministerstwo wskazuje dostępne programy

Kilka dni bez przejazdu Bulwarem Filadelfijskim. Zmiana ruchu w Toruniu

Rowerzyści zyskali nową trasę. 2,1 km drogi między Gostkowem i Lipniczkami

Festiwal Wisły zmieni przejazd Bulwarem. Kierowcy wybiorą objazdy

Szpitale, finanse i transport na jednym posiedzeniu. Powiat toruński zabrał głos

W Toruniu padł rekord niskiego stanu Wisły. Mielizny są zdradliwe

Wieczorne burze nad Toruniem. Grad i wiatr mogą szybko zmienić warunki
Przydatne dane teleadresowe
- Komenda Wojewódzka PSP w Toruniu - kontakt, adres i godziny
- Ośrodek Kuratorski nr 1 przy Sądzie Rejonowym w Toruniu - kontakt, godziny, zasady pobytu
- Starostwo Powiatowe w Toruniu - kontakt, wydziały, godziny
- Apteki w Toruniu - godziny otwarcia, dyżury, apteka całodobowa
- Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Toruniu - kontakt, cennik, zapisy na egzamin
- Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Toruniu - msze, kontakt, terytorium
