Na czym polega izolacja starych fundamentów?

Hydroizolacja fundamentów jest niezwykle istotna, jeżeli chcemy podczas remontu zabezpieczyć budynek przed zalaniem lub wilgocią. W tym przypadku szczególnie ważna jest izolacja piwnicy. Jeżeli izolacja ścian fundamentowych nie była wykonywane lub jest wykonana w nieprawidłowy sposób, woda może przedostać się do wnętrza budynku. A na ścianach mogą pojawić się i nieestetyczne wykwity i zielony nalot. Nie zawsze podczas budowy domu bierze się pod uwagę hydroizolacje piwnicy. Izolacja fundamentów jest niezwykle ważna. W szczególności, jeżeli chodzi o budowę fundamentów w starym domu. Izolacja przeciwwilgociowa jak również

izolacja starych fundamentów

są kluczową kwestią jeżeli chodzi o ochronę przed wilgocią. Niezwykle ważna jest izolacja pozioma, która powinna się znaleźć na wierzchu każdej ściany fundamentowej. Jeżeli nie zostanie wykonana w miejscu do tego przeznaczonym lub będzie uszkodzona, to ściany będą narażone na nieustanne działanie wody. Jeżeli izolacje przeciwwilgociowe są wykonane w niewłaściwy sposób, zarówno izolacja pozioma fundamentów jak i izolacja pionowa to budynek narażony jest na zawilgocenie. A na ścianach pojawi się pleśń lub grzyb. Jeżeli chcemy mieć odpowiednio przygotowane fundamenty- izolacja pionowa ścian fundamentowych musi być wykonana w sposób jak najbardziej staranny i dokładny.

W jaki sposób zabezpieczyć budynek przed wilgocią?

Jedną z przyczyn zawilgocenia powierzchni jest kapilarne podciąganie wody. Jest to zjawisko szczególnie popularne w budynkach, które narażone są na działanie wody przez dłuższy okres czasu. Polega to na tym, że woda zawierająca związki mineralne z gruntu przenika materiał taki jak pustaki czy cegła. Jeżeli ściany będą narażone na zawilgocenia to zacznie rozwijać się pleśń. Powodem takiego stanu rzeczy jest zazwyczaj źle wykonana pozioma izolacja przeciwwilgociowa, uszkodzenie lub jej całkowity brak. Aby zabezpieczyć budynek przed wilgocią, należy wykonać odpowiednią izolację przeciwwilgociową. Taką, która będzie szczelna i wykonana z najlepszej jakości materiałów. Wykonanie izolacji poziomej na ścianach będzie idealnym rozwiązaniem. Pomimo tego, że prace związane z osuszaniem i naprawą mogą być czasochłonne i kosztowne. To w dzisiejszych czasach istnieje nie na rynku wiele nowoczesnych materiałów, które pomogą w rozwiązaniu tego problemu. Niekiedy trzeba odkopać fundamenty i umieścić materiał izolacyjny ponownie. Albo wymienić stary materiał i umieścić nowy, lepszej jakości. Fundamenty można też podciąć na całej szerokości, jednak może być to drogie rozwiązanie. Podczas budowy domu nie można oszczędzać na materiałach, ponieważ będzie się to wiązało z koniecznością wykonywania remontów w przyszłości. Można również utworzyć przeponę. Metoda ta polega na nasączonym fundamentów odpowiednim preparatem hydrofobowym za pomocą odpowiednich systemów iniekcyjnych. Wzmacniania jest dzięki temu konstrukcja ścian, uzupełniane są ubytki i utworzona jest bariera, która uniemożliwia przenikanie wody z gruntu.

W jaki sposób wykonać przeponą hydrofobową?

Nie powinno się tego robić na własną rękę, dlatego należy zwrócić się o pomoc do odpowiednio wykwalifikowanych pracowników remontowo-budowlanych. W dzisiejszych czasach wiele firm obecnych na rynku oferuje takie usługi. Odpowiednio wyszkoleni fachowcy ocenią jakie są zawilgocenia, jak również przeprowadzą odpowiednie testy, które pomogą dobrać odpowiednie materiały do wykonania przepony hydrofobowej. Przy tej metodzie zazwyczaj używa się materiałów żywicznych lub mineralnych. Izolacja przestarzałych filarów budynku powinna być wykonana starannie i dokładnie, aby przyniosła oczekiwane efekty.