Nie sposób nie zauważyć, że to właśnie rolnicy często wykorzystują obiekty namiotowe do działań związanych z szeroko pojętym rolnictwem. Hale namiotowe dolnośląskie cieszą się więc dużą popularnością pod tym względem. Najczęściej wykorzystywanym sposobem jest kwestia związana z magazynowaniem płodów rolnych i pasz dla zwierząt, co wydaje się całkiem logiczne. Natomiast kwestie hodowlane w tego typu obiektach mogą budzić zaskoczenie, ale wystarczy bliżej przyjrzeć się właściwościom jakie dają tego typu konstrukcje tymczasowe, aby dojść do wniosku, że jest to całkiem trafna decyzja.

Hodowla zwierząt w hali namiotowej

Hodowla zwierząt wymaga odpowiednich warunków i nawet typowe rozwiązania stacjonarne nie zawsze spełniają wymogi, aby przeznaczyć takie miejsce dla bydła lub drobiu. Tym bardziej więc zrozumiałe jest to, że mogą pojawić się wątpliwości w trakcie poszukiwania hal namiotowych na wynajem w dolnośląskim województwie. Skoro tak trudno jest uzyskać odpowiednie warunki w budynkach murowanych to czy jeszcze trudniej będzie w przypadku obiektów tymczasowych? Nie jest łatwo odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ zależy to od wielu czynników na które trzeba zwrócić uwagę. Eksperci zajmujący się wynajmem namiotów do różnych celów, nie tylko tych związanych z rolnictwem, zaznaczają, że namioty produkcyjne również muszą spełnić wiele norm, aby mogli pracować w nich ludzie. Przykładem udanych zastosowań tego typu rozwiązań są hale namiotowe w wielkopolskim województwie. Tak więc namioty produkcyjne stanowią pewien przykład tego w jaki sposób należy podejść do kwestii uzyskania odpowiedniego mikroklimatu wewnątrz obiektu.

Na pewno kwestia mikroklimatu ma tutaj diametralne znaczenie. Zwierzęta gospodarskie wymagają odpowiednich warunków w których będą czuć się dobrze i które to warunki pozwolą na ich rozwój. Obszar namiotowy może zostać dodatkowo przedzielony przez ścinki działowe, co pozwala na wykorzystanie jednego namiotu do celów nie tylko hodowlanych, ale również do przechowywania paszy dla zwierząt. Natomiast, wracając do kwestii mikroklimatu, należy z pewnością zadbać o montaż systemu wentylacji, który to system pozwoli na odprowadzenie nadmiaru wilgoci na zewnątrz obiektu. Kolejną rzeczą jest zwrócenie uwagi na uzyskanie odpowiednich temperatur. Do tego celu wykorzystuje się nagrzewnice olejowe, węglowe lub ewentualnie elektryczne (choć trochę bardzie kosztowne to nie potrzeba w nich uzupełniać paliwa). Na cieplejsze dni konieczne mogą okazać się klimatyzatory, które wtłoczą zimniejsze powietrze do środka. Tak przygotowany obiekt może w pełni posłużyć do hodowli.

Dzięki użytecznej cesze jaką jest mobilność konstrukcji namiotowych można w ciągu roku przenosić taki obiekt z miejsca na miejsce. Producent namiotów zapewnia, że jego konstrukcje niezwykle łatwo zmontować i zdemontować. Do każdego obiektu dołączona jest odpowiednio rozbudowana instrukcja, która pozwala na samodzielne przygotowanie gruntu pod namiot oraz jego prawidłowe postawienie i to bez użycia specjalistycznych narzędzi. W razie potrzeby oczywiście istnieje możliwość dopłaty i zamówienia montażu w wybranym przez rolnika miejscu. Wszystko zależy od budżetu jakim dysponuje rolnik i od chęci zaznajomienia się z bardziej przystępną instrukcją.

Podsumowując można więc śmiało powiedzieć, że nie istnieją przeszkody nie do przeskoczenia dla rolnika, który chciałby zaadoptować halę namiotową do celów hodowlanych. Wymaga to jednak inwestycji i planowania, ale korzyści mogą być całkiem wymierne, w postaci długookresowych oszczędności.