Młody mężczyzna z Torunia z pozytywnym wynikiem testu na obecność wirusa SARS-CoV-2. To pierwszy pacjent z Torunia, u którego potwierdzono zarażenie wirusem.

Pacjent przebywa na Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego przy ul. Krasińskiego. Jego stan lekarze oceniają jako dobry.

- U trzech osób na terenie powiatu toruńskiego i Torunia potwierdzono zarażenie koronawirusem. Jedna osoba z terenu miasta, jedna z powiatu toruńskiego, a jedna okresowo przebywa na terenie miasta. Prawie 400 osób jest objętych kwarantanną, 12 korzysta z miejsca zbiorowej kwarantanny. Kwarantanna zbiorowa w Toruniu odbywa się w Międzynarodowym Centrum Spotkań Młodzieży, przygotowano tam pokoje jedno i dwuosobowe. Podobne warunki będą w kolejnych miejscach przygotowanych pod zbiorową kwarantannęinformował podczas konferencji prasowej prezydent Michał Zaleski.

Aby zminimalizować roznoszenie się wirusa trzeba pamiętać o izolacji – także podczas spędzaniu czasu wolnego.

- Po raz kolejny apeluję, abyśmy spędzali ten czas w zaciszu domowym i wychodzili tylko w sytuacjach koniecznych. Zachęcam także potrzebujących do korzystania ze wsparcia Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie – do tej pory 15 osobom dowieziono obiady i 15 osobom zrobiono zakupy – dodaje prezydent.

W związku ze stanem epidemii szkoły i inne jednostki oświatowe nie prowadzą działalności stacjonarnej. W związku z tym zdecydowano, że produkty żywnościowe o krótkim okresie przydatności ze szkół i przedszkoli zostaną przekazane Schronisku dla bezdomnych mężczyzn.

Realizacja: TV Toruń

fot. Michał Kunicki