Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Toruń

Policjanci z chełmżyńskiego komisariatu ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży z włamaniem do pomieszczeń gospodarczych w Skąpem. Okazało się, że ten sam sprawca stoi za innymi włamaniami. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

Wczoraj  tj. 29.07.2020 policjanci z komisariatu w Chełmży doprowadzili z policyjnego aresztu do jednostki sprawcę kradzieży z włamaniem do jakiej doszło w  Skąpem.

Cała sprawa wyszła na jaw, gdy pokrzywdzony  włamaniem pojechał na ryby. Zabrakło mu wtedy osprzętu do wędkowania. Zapytał kolegę czy nie ma przedmiotu, którego potrzebował. Ten poprosił, aby poszedł do jego pomieszczenia i wybrał sobie potrzebny mu przedmiot. Gdy pokrzywdzony wszedł do środka zauważył skradzione mu  kilka dni wcześniej  akcesoria wędkarskie. Znajomy opowiedział mu, jak  kupił je  od przypadkowej osoby.  
 

Policjanci ustalili tego, który okradł mężczyznę. Dwa dni temu doszło do jego zatrzymania. To 26- letni mieszkaniec gm. Chełmża. Wczoraj (29.07.) z ust śledczych usłyszał zarzut o  to, że w nocy z  24/25.07.2020  w Skąpem ,  dopuścił się kradzieży  z włamaniem do pomieszczenia gospodarczego, z którego skradł  m.in. kilkadziesiąt  spławików  oraz  narzędzia.

Policjanci dowiedli, że to on stoi za wcześniejszym włamaniem do tego samego pomieszczenia. Jego łupem padły wtedy elektronarzędzia. Dodatkowo włamał się do kolejnego pomieszczenia gospodarczego również w Skąpem skąd  ukradł opał. Teraz 26- latkowi grozi do 10 lat więzienia.

Autor: Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Wioletta Dąbrowska
  • Policjanci z Chełmży w prowadzający podejrzanego po schodach komisariatu
  • Policjanci z Chełmży w prowadzający podejrzanego po schodach komisariatu
  • Policjanci z Chełmży w prowadzający podejrzanego po schodach komisariatu
Ładowanie odtwarzacza...