Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Toruń

na zdjęciu: prezydent Michał Zaleski w trakcie konferencji prasowej

Na terenie Torunia i powiatu toruńskiego potwierdzono 433 przypadki koronawirusa SARS-CoV-2. 278 osób zarażonych to mieszkańcy miasta, a 155 zamieszkuje powiat toruński. Od poniedziałku 14 września przybyło aż 39 z potwierdzonym zarażeniem.

Na terenie miasta i powiatu odnotowano 289 osób, które powróciły do zdrowia po zarażeniu koronawirusem. Nie zmieniła się ilość ofiar śmiertelnych – w wyniku powikłań po COVID-19 zmarły 22 osoby zamieszkujące Toruń lub okoliczne gminy.

- Ta sytuacja budzi w nas poczucie odpowiedzialności, dlatego kolejny raz apeluję – tylko przestrzegając zasad dystansu społecznego możemy zahamować tempo rozwoju epidemiipowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Torunia Michał Zaleski.

Testom na koronawirusa systematycznie poddawani są pracownicy i podopieczni całodobowych miejsc pobytu. Testy przeprowadzone kilku dni temu dały wynik pozytywny u pensjonariuszy i pracowników Domu Opieki „Samarytanin”. 4 podopiecznych, u których wystąpiły objawy COVID-19 zostało przewiezionych do szpitala (2 osoby zostały umieszczone w szpitalu w Bydgoszczy i 2 osoby w szpitalu zakaźnym w Toruniu). W placówce rozdzielono osoby zakażone od osób z ujemnymi wynikami testów.

Koronawirusa wykryto także u uczniów toruńskich szkół. Na kwarantannę skierowano: jedną klasę w X LO oraz jedną w Zespole Szkół Technicznych. W pozostałych szkołach na kwarantannie są uczniowie, którzy mogli mieć kontakt z osobami zarażonymi.

Realizacja: TV Toruń