Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Toruń

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu prowadzili na drogach miasta i powiatu toruńskiego działania kontrolno-prewencyjne „NURD”. W tym czasie funkcjonariusze zwracali uwagę na zachowanie kierowców względem pieszych i rowerzystów, a także czy niechronieni uczestnicy ruchu drogowego stosują się do przepisów drogowych.

W minionym tygodniu  (26.02.2021) policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania  „Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego”, które  trwały od 6.00 do 22.00. W tym czasie toruńscy  policjanci sprawdzali czy uczestnicy ruchu drogowego stosują się do przepisów związanych z bezpieczeństwem pieszych i rowerzystów. To właśnie oni podczas zdarzeń drogowych narażeni są na najpoważniejsze skutki związane z obrażeniami ciała, Nie chronią  ich bowiem  tak jak kierowców  chociażby pasy bezpieczeństwa czy  poduszki powietrzne nie mówiąc o karoserii samego  auta.

Mundurowi zwracali uwagę na to jak zachowują się kierowcy względem pieszych, ale też czy piesi i rowerzyści stosują się do przepisów i czy odpowiednio zadbali o swoją widoczność na drodze. W czasie działań  policjanci ujawnili  90 różnego rodzaju nieprawidłowości.  62 dotyczyło nieprawidłowych  zachowań  kierowców w stosunku do pieszych a  28 nieprawidłowego przejeżdżania przez przejście dla pieszych. Również piesi łamali przepisy, przechodząc przez jezdnię w miejscu niedozwolonym.

 

 

  • Policjantka z ręcznym miernikiem prędkości ubrana w umundurowanie służbowe granatowe i odblaskową kamizelkę z napisem policja.