Jaki jest najlepszy sposób, aby Twoja mała sypialnia wydawała się duża?

Sypialnia jest takim pomieszczeniem w domu, któremu często nie poświęcamy zbyt wiele uwagi. Zakładamy, że jest to pokój do spania i często zdarza się tak, że nie widzimy potrzeby dopieszczania go zarówno meblami dobrej jakości jak i dodatkami. To samo dotyczy przestrzeni w jakiej musimy zorganizować miejsce do odpoczynku. W nowym budownictwie ale też w blokach z wielkiej płyty sypialnie są najmniejszym pokojami dostępnymi w mieszkaniu. Stąd też tak trudno czasem odpowiednio zaaranżować to miejsce, aby było nie tylko przyjemne dla oka, ale też spełniało podstawowe funkcje praktyczności.

Jak sprawić, by mały pokój wydawał się duży?

Nie zawsze jesteśmy w stanie uzyskać efekt przestronności w sypialni, szczególnie jeżeli ta ma około 8m2 i niefortunne ułożenie okna lub drzwi. Jeśli chcesz, aby sypialnia wydawała się większa, ważne jest, aby wszystkie znajdujące się w niej meble i wystrój były w podobnym stylu i kolorystyce. Jeśli meble i wystrój są inne, pomieszczenie będzie wyglądało na mniejsze. Można jednak zastosować pewne rozwiązania, które optycznie zwiększą przestrzeń, należą do nich:

  • utrzymywanie białych lub jasnych ścian, nie dość, że pokój wydaje się być większy, to jeszcze wykorzystujemy ponadczasowe kolory, które łatwo aranżować.
  • używanie neutralnych kolorów - biel, beż, szarość to kolory, które zawsze sprawdzą się w sypialni, jasne meble, czy stonowane zasłony będą się świetnie uzupełniać, a akcentem kolorystycznym może być łóżko tapicerowane od firmy Benetsleep
  • korzystaj z naturalnego światła - Drugą metodą jest wykorzystanie naturalnego światła w domu. Naturalne światło sprawi, że pomieszczenie będzie bardziej przestronne niż sztuczne, ponieważ zapewnia większy kontrast i mniejsze nasycenie niż sztuczne światło..
  • zapełnij przestrzeń roślinami - rośliny są mile widziane w sypialni, a to ze względu na ich właściwości oczyszczania powietrza,

Czego nie robić w małej sypialni? Przede wszystkim należy ograniczyć ilość mebli do minimum. Lepiej zainwestować w jedną porządną szafę, niż kupować kilka małych mebli do przechowywania. Na małej przestrzeni lepiej nie stawiać ozdób na podłodze, gdyż mocno ograniczają ilość przestrzeni do poruszania się.

Łóżko tapicerowane w sypialni na wysokich nogach

Nowoczesne projekty łóżek stają się w dzisiejszych czasach coraz bardziej popularne. Występują w wielu różnych kształtach i formach, ale najczęstszym rodzajem łóżka jest łóżko tapicerowane z wysokimi nogami z zagłówkiem.

Łóżka z wysokimi nogami są dostępne zarówno w wersji metalowej, jak i drewnianej, więc łatwo znajdziesz takie, które Ci się spodoba. Powinniśmy również sprawdzić wysokość nóg, aby upewnić się, że będą dobrze pasować do Twojej podłogi, a robot sprzątający poradzi sobie z dotarciem pod mebel.