Policja Toruń: Potrącenie pieszej na pasach

2 min czytania

Policjanci kolejny raz apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego w szczególności w okresie przedświątecznych wyjazdów i zakupów o nadzwyczajne skupienie i ostrożność na drodze. W ostatni piątek 10 grudnia, w Toruniu doszło do potrącenia 72 -letniej pieszej. W wyniku tego zdarzenia kobieta doznała licznych obrażeń i trafiła do jednego z toruńskich szpitali. Z uwagi na spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym 75 letniemu kierowcy zatrzymano prawo jazdy.

W miniony piątek tj. 10.12.2021 roku, około godziny 10:30 w Toruniu na skrzyżowaniu ul. Aleja 700lecia z ul. Gałczyńskiego doszło do potrącenia 72 -letniej pieszej.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem marki Peugeot Partner jadąc ul. Aleja 700-lecia od strony ul. Odrodzenia w kierunku ul. Sportowej nie udzielił pierwszeństwa pieszej przechodzącej przez oznakowane przejście dla pieszych. 72 letnia kobieta przechodziła w tym czasie od strony ul. Moniuszki w stronę ul. Szosa Chełmińska.

W wyniku potrącenia piesza doznała licznych obrażeń i trafiła do jednego z toruńskich szpitali. Oboje uczestnicy wypadku byli trzeźwi. Z uwagi na spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym 75 letniemu kierowcy zatrzymano prawo jazdy. Teraz dokładne okoliczności tego wypadku wyjaśniają w prowadzony postępowaniu policjanci z Komisariatu Policji Toruń Śródmieście.

Policjanci kolejny raz apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego w szczególności w okresie przedświątecznych wyjazdów i zakupów o nadzwyczajne skupienie i ostrożność na drodze.

Komenda Miejska Policji w Toruniu,

torun.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/kb3/informacje/wiadomosci/121724,Potracenie-pieszej-na-pasach.html

Autor: krystian