Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Toruń

Toruńscy policjanci pomimo ogromu pracy noworoczny weekend określają jako spokojny. Nie obyło się jednak, bez przykrych incydentów i kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę na tzw. podwójnym gazie. Dwóch z nich będąc w taki stanie doprowadziło do kolizji.

W noworoczny  weekend policjanci w Toruniu i powiatu byli wzywani  ponad 300 razy do różnego rodzaju  interwencji. W stosunku do ponad 1730 osób  podjęli czynność legitymowania. Od piątku, przez trzy dni skontrolowali również ponad 450 pojazdów a funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego w tym czasie byli wezwani do 20 kolizji. W całym powiecie w okresie noworocznym    funkcjonariusze zatrzymali  również 4 nietrzeźwych kierowców.

Nie obyło się jednak bez przykrych incydentów, bowiem w niedzielę 2.01.2022 r. około godz. 22:00, w  Toruniu  przy Andersa doszło do  bardzo groźnie wyglądającej kolizji. O całym zdarzeniu zawiadomił służby przypadkowy świadek.

Dyżurny na miejsce skierował funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego. Z ich ustaleń wynika, że 22- letni  kierujący pojazdem marki Skoda Fabia, w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze nagle uderzył w słup oświetleniowy 

Na szczęście 22 -letniemu kierowcy z Torunia, nic się nie stało. Policjanci poddali go badaniu trzeźwości. Okazało się, że prowadził auto będąc w stanie nietrzeźwości. Probierz wykazał blisko 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Jak się okazało młody mężczyzna nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Odpowie również za doprowadzenie do kolizji w stanie nietrzeźwości i prowadzenie pojazdu bez wymaganych uprawnień. Policjanci całą sprawę i zabezpieczone w niej materiały będą kierować do sądu. Grozi mu teraz do 2 lat więzienia.

W tym czasie policjanci  nałożyli już pierwsze mandaty z nowego taryfikatora, który wszedł w życie z dniem 1.01.2022. Większość mandatów nałożonych przez policjantów na kwotę powyżej 1000 zł. dotyczyła przekroczenia prędkości oraz doprowadzenia do kolizji. Kierowca, który przekroczył prędkość o 60 km powyżej  prędkości  dopuszczalnej znakami otrzymał mandat w kwocie 1500 zł.

Najwyższy mandat otrzymał kierowca, który wczoraj (2.01.2022) około godz. 19:00 doprowadził do kolizji w Brzozówce   . 43- latek nie dostosowując prędkości do warunków panujących na drodze wjechał volkswagenem golfem do przydrożnego rowu. Gdy policjanci zbadali stan jego trzeźwości okazało się, że prowadził pojazd mając ponad promil alkoholu w organizmie.

 Kierowca  otrzymał mandat karny w wysokości 2500 zł. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy, które wraz z postępowanie w tej sprawie zostanie przekazanie  do sądu. To sędziowie zdecydują o dalszym losie kierowcy. Grozi mu do 2 lat więzienia.