Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Toruń

Policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą toruńskiej komendy zatrzymali trzech mężczyzn, który pojawili się w punkcie kurierskim, by odebrać telefony wyłudzone od operatora telekomunikacyjnego. Oszuści trafili za kraty i dzisiaj usłyszeli zarzuty. Jeden z nich został aresztowany na najbliższe trzy miesiące. Wszystko wskazuje na to, że on organizował przestępczy proceder i stoi za kilkudziesięcioma podobnymi wyłudzeniami.

We wtorek (28.12) policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą toruńskiej komendy zatrzymali w jednym z punktów odbioru przesyłek trzech mężczyzn w wieku 37, 40 i 62 lat. Funkcjonariusze zdobyli informacje, że właśnie w tym miejscu może dojść do odbioru dwóch telefonów wyłudzonych od firmy telekomunikacyjnej. Mężczyźni posługując się danymi innej osoby wprowadzili w błąd pracowników tej firmy i złożyli zamówienie na usługę abonamentową, do której dołączone były te telefony. Oszuści trafili do policyjnej celi. Już usłyszeli zarzuty. Policjanci zdobyli również informacje, że 40-latek może mieć na koncie kilkadziesiąt podobnych wyłudzeń na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. To recydywista, był już wcześniej karany za kradzieże, włamania, paserstwo, oszustwa i uszkodzenie mienia. Grozi mu teraz do 15 lat więzienia, jego kompanom do 8 lat pozbawienia wolności. Sąd  poparł wniosek organów ścigania i aresztował 40-latka na najbliższe trzy miesiące.

Film https://youtu.be/btwENgwU5aM

Opis filmu: Funkcjonariusze ubrani w żółte odblaskowe kamizelki z napisem „Policja” prowadzą zatrzymanego. Widok od tyłu, kamera podąża za policjantami i zatrzymanym.