Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Toruń

Wynikiem ustaleń policjantów z Komisariatu Policji w Dobrzejewicach było zatrzymanie dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież bmw. W dniu zatrzymania sprawców policjanci odzyskali również skradziony pojazd, który mógł wrócić do właściciela. Teraz podejrzanym grozi do 5 lat więzienia.

W dniu 01.01.2022 roku,   po godzinie 2:00 policjanci z Komisariatu Policji w Dobrzejewicach zostali powiadomieni przez pokrzywdzonego z  Kijaszkowa, że około północy, nieznany sprawca z terenu jego z  posesji  skradł jego pojazd marki BMW. Pokrzywdzony wycenił stratę na kilka tysięcy złotych.

Policjanci ze wspomnianej jednostki od razu zajęli się tą sprawą. Wynikiem ich ustaleń było poniedziałkowe (03.01.) zatrzymanie dwóch mężczyzn podejrzanych o tą kradzież. To 25- letni mieszkaniec gminy Obrowo oraz 19- letni mieszkaniec gminy Czernikowo.

U starszego z nich policjanci odnaleźli  skradziony pojazd, który od razu wrócił do prawowitego właściciela. Dodatkowo podczas przeszukania mieszkania odnaleźli  woreczek z około 2 gramami białej substancji. Testy wykazały, że środek posiadał  cechy charakterystyczne dla amfetaminy. Wczoraj (04.01.), obaj podejrzani z ust śledczych usłyszeli zarzut, że wspólnie i w porozumieniu dokonali kradzieży pojazdu. 25- latek dodatkowo odpowie za złamanie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

 Wczoraj, prokurator z Lipna zdecydował, że obaj mężczyźni w ramach dozoru będą  musieli   2 razy w tygodniu zgłaszać się do jednostki policji najbliższej ich miejscu zamieszkania, obowiązuje ich zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego i współpodejrzanego oraz zakaz opuszczania kraju.  Będą  również musieli zapłacić po kilkaset złotych  poręczenia majątkowego. Teraz im obu grozi do 5 lat więzienia.

 

Film https://youtu.be/uUBBFR6aTN0

Opis filmu: Policjanci z Komisariatu Policji w Dobrzejewicach od razu zajęli się tą sprawą. Wynikiem ich ustaleń było poniedziałkowe (03.01.) zatrzymanie dwóch mężczyzn podejrzanych o tą kradzież. To 25- letni mieszkaniec gminy Obrowo oraz 19- letni mieszkaniec gminy Czernikowo. Na zdjęciach i filmiku policjanci prewencji prowadzą jednego z podejrzanych do pokoju przesłuchań.