Mężczyzna, żeby utrzymać się w posiadaniu skradzionego alkoholu rzucił się na pracownika ochrony i zaczął zadawać mu ciosy w twarz. Teraz zatrzymany 29- latek odpowie za kradzież rozbójniczą za co może mu grozić do 10 lat więzienia. Zanim jednak to się stanie najbliższe miesiące spędzi w celi aresztu.

W minioną niedzielę, 2.01.2022 roku około godziny 14:30, w jednym ze sklepów przy ul. Łódzkiej w Toruniu doszło do kradzieży rozbójniczej. Jak ustalili policjanci sprawca zabrał z sali sklepu litrową butelkę wódki i chciał opuścić sklep omijając linie kas. Zareagował na to pracownik ochrony. Mężczyzna żeby utrzymać się w posiadaniu skradzionego alkoholu rzucił się na ochroniarza i zaczął zadawać mu ciosy w twarz. Pomogli przypadkowi świadkowie.  Po dotarciu  na miejsce policjanci  musieli użyć środków przymusu bezpośredniego, aby zatrzymać tego sprawcę, który wciąż był bardzo pobudzony i agresywny w stosunku do innych i samego siebie. Mężczyzna z komisariatu trafił do policyjnego aresztu. 

Wczoraj (04.01.2022) 29 – latek bez stałego adresu zamieszkania usłyszał z ust prokuratora zarzut kradzieży rozbójniczej. Po dokładnym sprawdzeniu w systemach informatycznych okazało się, że mężczyzna ma bardzo bogatą  historię przestępcza. Ma na swoim koncie notowania między innymi za udział w bójce, uszkodzenie  ciała, groźby, posiadanie narkotyków, znieważenie funkcjonariusza  publicznego a także rozboje.

Policjanci wnioskowali o tymczasowe aresztowanie tego mężczyzny. Prokurator złożył stosowny wniosek do sądu. Materiały dostarczone przez śledczych wystarczyły, aby sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na najbliższy miesiąc.  Może  mu teraz  grozić od roku 10  lat  więzienia.

 

Film https://youtu.be/NLFx_Hh5xa8

Opis filmu: Wczoraj ( 04.01.2021) 29 – latek bez stałego adresu zamieszkania usłyszał z ust prokuratora zarzut kradzieży rozbójniczej. Policjanci wnioskowali o tymczasowe aresztowanie tego mężczyzny. Prokurator złożył stosowny wniosek do sądu. Materiały dostarczone przez śledczych wystarczyły, aby sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na najbliższy miesiąc. Na filmie i zdjęciach policjanci prowadzą tego mężczyznę korytarzem i parkingiem komendy miejskiej do pojazdu, aby móc przekonwojować go do prokuratury.