Wczoraj (20.07) odbyły się uroczyste obchody Święta Policji garnizonu toruńskiego. O godz. 10:30 odbyła się uroczysta msza w Katedrze św. Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty przy ul. Żeglarskiej 16 w Toruniu, godzinę później uroczystość przeniosła się na płytę Rynku Staromiejskiego. W tym roku awanse na wyższe stopnie służbowe otrzymało 279 policjantów z garnizonu liczącego blisko 650 etatów.

Wczoraj (20.07) z okazji zbliżającego się Święta Policji, ustanowionego w 1919 r. w rocznicę powołania Policji Państwowej, w Toruniu odbyły się oficjalne uroczystości związane z tym świętem. Obchody rozpoczęły się uroczystą mszą w Katedrze św. Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty przy ul. Żeglarskiej 16 w Toruniu z udziałem pocztów sztandarowych i kompanii honorowej Policji.

Dalsza część uroczystości odbyła się na Rynku Staromiejskim w Toruniu. Funkcjonariusze toruńskiego garnizonu odebrali odznaczenia, akty mianowania na wyższe stopnie policyjne oraz nagrody.

Po zakończonej uroczystości można było z bliska obejrzeć sprzęt i wyposażenia używane przez policjantów w codziennej służbie oraz dowiedzieć się więcej na temat rekrutacji  do służby.

Film https://youtu.be/147Y46pzdVA