3 aspekty na które należy zwrócić uwagę wybierając ubezpieczenie turystyczne

W tym roku wiele osób zdecydowało się na zagraniczne wakacje, ponieważ ich koszt często jest znacznie niższy niż pobytu w krajowych ośrodkach. W takiej sytuacji warto jednak zdecydować się na zakup ubezpieczenia turystycznego, aby podczas beztroskiego urlopu poza granicami naszego państwa, w razie niespodziewanych zdarzeń, nie martwić się o ewentualne koszty leczenia. Na co zwrócić uwagę wybierając taką polisę? Podpowiadamy.

Zakres ubezpieczenia

Ubezpieczenie turystyczne zaliczane jest do grupy nieobowiązkowych polis. Najważniejszym jego elementem są koszty leczenia. Podczas pobytu za granicą w razie konieczności odbycia wizyt lekarskich, przeprowadzenia badań, hospitalizacji, wykupu leków czy w końcu transportu medycznego, będąc ubezpieczonym, nie musimy samodzielnie pokrywać często bardzo wysokich kosztów usług medycznych, ponieważ finansuje nam je nasze Towarzystwo Ubezpieczeniowe. Dodatkowo w zakres polisy turystycznej może wchodzić również NWW, czyli ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Produkt ten pozwala nam na wypłatę odszkodowania w sytuacji, gdy podczas wyjazdu doznamy jakiegokolwiek uszczerbku na zdrowiu.

Wysokość sum gwarantowanych poszczególnych elementów polisy

Wybierając ubezpieczenie turystyczne, warto zwrócić uwagę na wysokości sum gwarantowanych poszczególnych elementów tego produktu. Jak wiadomo, procedury medyczne w większości krajów wiążą się z wysokimi kosztami, dlatego osoby, które wybierają się zwłaszcza w rejony znane z dużych opłat hospitalizacyjnych, powinny zdecydować się na ubezpieczenie z jak najwyższą sumą gwarantowaną. Ważna jest również suma NNW — w tym przypadku w zależności od jej wysokości a także procentu uszczerbku na zdrowiu ubezpieczyciel wypłaca nam odszkodowanie. Dlatego im jest wyższa, tym wyższą rekompensatę otrzymamy.

Dodatkowe polisy

Ostatnim aspektem, na który warto zwrócić uwagę, wybierając ubezpieczenie turystyczne, są dodatkowe polisy. Każdy ubezpieczyciel posiada w swojej ofercie nieco inne rozszerzenia. Jednak jednym z najczęściej wybieranych jest to dotyczące ochrony bagażu w razie jego zniszczenia, zgubienia bądź kradzieży. Warto również skorzystać z ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym. W sytuacji kiedy na urlopie staniemy się nieumyślnymi sprawcami jakiegoś wypadku, wówczas odszkodowanie zapłaci za nas ubezpieczyciel. W dobie COVID-19 warto również wybrać produkt, który oferuje wsparcie w razie zarażenia się koronawirusem, pokryje na przykład koszt zakwaterowania w czasie kwarantanny, wykonania testu, a także pobytu w szpitalu.