Policjanci z toruńskiej komendy ustalili kto stoi za włamaniem do magazynu, w którym przechowywane były dary przekazane fundacji humanitarnej. Czterech mężczyzn, w wieku od 20 do 29 lat, już usłyszało zarzuty. Sąd aresztował ich na najbliższe 3 miesiące. Znaczna część skradzionego mienia już wróciła do właścicieli.

W ubiegły czwartek (1.09.22) do dyżurnego toruńskiej komendy wpłynęła informacja o włamaniu do magazynu przy ul. Legionów, gdzie w pomieszczeniach przechowywane były dary przekazane jednej z organizacji humanitarnej organizującej zbiórkę dla uchodźców. Wśród skradzionych rzeczy znajdowały się między innymi: produkty spożywcze, przemysłowe i drogeryjne oraz sprzęt elektroniczny. Sprawcy sforsowali zamek w drzwiach i wynieśli z wnętrza magazynu towary warte kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Od momentu zgłoszenia funkcjonariusze podjęli intensywne działania w celu ustalenia i zatrzymania sprawców tego włamania. Kryminalni, dzięki zdobytym informacjom, wytypowali, a następnie w miniony piątek (2.09.22) zatrzymali trzech podejrzewanych mężczyzn. Czwarty podzielił los kompanów następnego dnia (3.09.22). 20, 27 i 29-latek usłyszeli zarzuty włamania. Tego przestępstwa dokonali wspólnie. 24-latek zas odpowie za pomoc w ukryciu skradzionych rzeczy. Dodatkowo dwóch z nich (27 i 29l.) usłyszało zarzuty posiadania narkotyków. U młodszego policjanci znaleźli 30 gramów marihuany i 3 gramy amfetaminy, u starszego natomiast  ponad 20 gramów marihuany. Policjanci odzyskali znaczną cześć skradzionego mienia, w tym najbardziej wartościowy sprzęt elektroniczny oraz zabezpieczyli dwa samochody dostawcze, które służyły do transportu „łupów”.

Wczoraj (4.09.22) wszyscy zostali doprowadzeni do toruńskiego sądu. Ten aresztował ich na najbliższe trzy miesiące. Trzem podejrzanym o włamanie grozi do 10 lat więzienia, 24-latkowi za paserstwo do 5. Skradzione mienie już wróciło do przedstawicieli organizacji humanitarnej.

Autor: asp. Wojciech Chrostowski
Publikacja: Kamila Ogonowska

  • Środki do mycia w kartonie
  • Różnego rodzaju środki czystości w kartonie
  • Piłki w torbie