Gdzie uczą gry w szachy w Toruniu?

Królewska gra to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu. Przez wiele lat w Toruniu środowisko szachowe było małe, ale to się zmienia. Obecnie powstaje coraz więcej miejsc, w których można ćwiczyć swoje umiejętności w królewskiej grze. Gdzie dokładnie można grać w szachy w piernikowym mieście? Podpowiadamy.

Szkoła szachowa Gambit w Toruniu

Szkoła szachowa, oferuje zajęcia dla dzieci: indywidualne lub w sześcioosobowych grupach. Ponadto są odpowiedzialni za organizację szachowych zajęć w szkołach i przedszkolach. Można też zgłosić się do nich na naukę królewskiej gry online. Szkoła stawia nacisk na mniejsze grupy zajęciowe, ponieważ zależy im na indywidualnym podejściu do młodego adepta królewskiej rozgrywki. Latem organizują półkolonie i wyjazdy, na których łączą grę w szachy z aktywnym wypoczynkiem.

AZS UMK Toruń

Jeśli jesteś studentem, możesz zapisać się do akademickiego związku sportowego. Uniwersytet Mikołaja Kopernika posiada własną sekcję szachową, treningi odbywają się w każdą środę od godziny 18:30 do 20:30. Sekcja została ponownie reaktywowana w 2015 roku przez Mateusza Brzezińskiego i Adama Musiała. Drużyna zdobywała medale na Akademickich Mistrzostwach Polski. Lekcje teoretyczne organizowane są przez licencjonowanych instruktorów Polskiego Związku Szachowego.

UKS OPP Dom Harcerza Toruń

W Domu Harcerza odbywają się zajęcia z szachów, prowadzi je dwukrotny mistrz Torunia w szachach. Na zajęcia może przyjść każdy, kto jest zainteresowany grą od wieku 5 do 19 lat. Uczniowie mogą zapoznać się z podstawowymi zasadami, a przynajmniej raz w miesiącu organizowane są Turnieje Szachów Szybkich, dzięki czemu można przetestować swoje umiejętności. Dom Harcerza organizuje również Otwarte Turnieje Szachów Bieganych. Młodzi szachiści wygrywają złote i srebrne medale na mistrzostwach Polski i Europy, bez cienia wątpliwości można stwierdzić, że kluby szachowe w Toruniu są pełne utalentowanych pasjonatów tej gry. Zajęcia prowadzone są od poniedziałku do piątku niedaleko toruńskiej starówki.

Dla osób, które umieją grać w szachy – Hard Rock Pub Pamela

Jeśli jednak już znacie zasady królewskiej gry, a wasz goniec jest waszym przyjacielem, możecie spróbować swoich sił w Szachach Błyskawicznych. W Pubie Hard Rock Pamela cyklicznie odbywają się zawody szachowe. Ostatni turniej odbył się w maju, a patronatem imprezy była Pracownia Stara Lampa, która przygotowała dla wygranych nagrody: medale i designerskie lampy. Jeśli więc chcecie napić się dobrego piwa, zagrać w szachy w miłym towarzystwie, to obserwujcie stronę na Facebooku Hard Rock Pubu Pamela, by nie przegapić informacji o kolejnych rozgrywkach.

Przedszkola i zajęcia szachowe w Toruniu

Niektórym rodzicom zależy na tym, by dzieci rozwijały swoje zainteresowania, warto już zadbać o to na etapie przedszkolnym. W Toruniu możemy znaleźć przedszkola, które oferują zajęcia dodatkowe z gry w szachy, między innymi jest to Niepubliczne Przedszkole Językowe “Mali Giganci”, gdzie zajęcia prowadzi Paweł Pawłowski oraz Niepubliczne Przedszkole I Żłobek “Alfik”.

Miejsc w Toruniu, w których można grać w szachy, jest całkiem sporo. Jeśli nam, rodzicom, zależy na tym, by dziecko jak najszybciej poznawało tajniki gry, wybór przedszkola warto rozważyć pod kątem zajęć dodatkowych.