Refrakcyjna wymiana soczewki-na czym polega zabieg?

Zabiegi okulistyczne są alternatywą dla okularów i soczewek kontaktowych lub jedyną możliwością, pojawiającą się w celu zmniejszenia bądź wyeliminowania wady wzroku. Spowodowane zróżnicowanymi czynnikami wady takie jak nadwzorczność, krótkowzroczność, astygmatyzm lub choroby i urazy mogą stanowić przesłankę do wykonania zabiegu. Poradnia okulistyczna, wykonująca refrakcyjną wymianę soczewki stosuje najnowocześniejsze metody pracy, najwyższej klasy sprzęt oraz dysponuje doświadczonymi specjalistami.

Refrakcyjna wymiana soczewki-komu jest zalecana?

Zabieg wszczepienia soczewki trójogniskowej przeznaczony jest dla pacjentów okulistycznych, którzy z wielu względów nie chcą lub nie mogą nosić na co dzień okularów. Podobnie sytuacja ta dotyczy osób, które zmagają się z wadami, takimi jak krótkowzroczność, astygmatyzm lub nadwzroczność.

Lekarka

 

Zabieg przystosowany jest do korekcji wad wzroku u osób, dla których zabiegi laserowej korekcji okazały się przeciwskazane. Refrakcyjna wymiana soczewki często nazywana jest korekcją wady wzroku osób po 45 roku życia. Ma to związek z pojawianiem się wad wzroku oraz chorób, takich jak zaćma. Zabieg okulistyczny, polegający na wszczepieniu soczewki sztucznej zapobiega dyskomfortowi, związanemu z rozwojem chorób, noszeniem okularów oraz soczewek kontaktowych. 

Refrakcyjna wymiana soczewki-na czym polega zabieg?

 

Usunięcie naturalnej soczewki oka-na czym polega zabieg?

Wszczepienie soczewki trójogniskowej zamiast dotąd występującej soczewki własnej pacjenta jest ingerencją w przezroczystą warstwę soczewki. Trójogniskowa soczewka dopasowywana jest indywidualnie do rozmiaru oka oraz stopnia zaawansowania i rodzaju wady. Stosowany w momencie, gdy zaobserwowano nieprawidłową budowę oka (zbyt płaska rogówka, za długa gałka oczna) lub wadę wzroku, postępującą i utrudniającą codzienne funkcjonowanie. Okulistyczny zabieg, polegający na usunięciu soczewki własnej i w jej miejsce wszczepieniu sztucznej soczewki trójogniskowej przeprowadzany jest w warunkach sali operacyjnej, przy zastosowanym znieczuleniu miejscowym. Zabieg jest podobny do zabiegów usunięcia zaćmy czyli pojawiającego się na soczewce zamglenia, zmatowienia. zabieg refrakcyjnej wymiany soczewki oka trwa około trzydziestu minut i nie wymaga długotrwałej rekonwalescencji.

Wszczepienie soczewki trójogniskowej - czemu zapobiegnie?

refrakcyjna wymiana soczewki 

Wszczepienie w miejsce własnej soczewki sztucznej, trójogniskowej pozwala zniwelować fizyczne skutki wady wzroku, występującej przez wiele lat. Zabieg tego rodzaju, jak usunięcie zaćmy eliminuje skutek w postaci rozwijających się wad wzroku oraz koryguje nieprawidłowość w budowie oka. Dzięki wszczepieniu trójogniskowej soczewki komfort i bezpieczeństwo pacjentów okulistycznych znacznie wzrasta. Zabieg jest dedykowany przede wszystkim dla osób, które ukończyły czterdziesty piąty rok życia, jednak jego zastosowanie szczególnie widoczne jest u pacjentów starszych, leczących w ten sposób starczowzroczność. Jako alternatywa dla laserowej korekcji wzroku refrakcyjna wymiana soczewki oka pozwala na dokładne zniwelowanie zmętnienia wzroku.  Precyzyjnie wykonany zabieg wszczepienia soczewki trójogniskowej ma na celu zapewnienie bardzo dobrej jakości widzenia u pacjentów, którzy dotknięci byli wadami anatomicznymi oraz rozwijającymi się na bieżąco wadami wzroku. Sprawnie, prawidłowo przeprowadzony zabieg pozwala odczuć komfort, porównywalny z całkowicie dobrym widzeniem oraz gwarantuje trwały efekt. Doskonałe działanie wzroku jest odpowiedzią na ingerencję, niezbędną u osób, dla których posiadana wada jest znaczną uciążliwością na co dzień.