Oko Proroka – ochrona przed urokami i złym spojrzeniem

Oko Proroka, zwane także „Tureckim Okiem”, to niezwykle popularny w kulturze tureckiej i niektórych innych krajach Bliskiego Wschodu amulet. Jest on uważany za symbol ochrony przed złem i nieszczęściem. Najstarsze talizmany z symbolem Oka Proroka, jakie znaleziono, datuję się na 1500 lat p.n.e., a co ciekawe przez tyle tysiącleci jego funkcje nie uległy żadnej zmianie, albowiem do dziś nosi się go przy sobie w postaci biżuterii bądź wmurowuje w ściany budynków. Sprawdź, jakie właściwości ma Oko Proroka i przekonaj się, że warto powierzyć bliskiej Ci osobie taki amulet.

Czym charakteryzuje się Oko Proroka?

Ten turecki talizman posiada okrągły kształt i może być on wykonany z takich materiałów jak szkło, kamień lub ceramika, a najbardziej charakterystyczną cechą dla tego amuletu są znajdujące się w jego centrum kręgi, które swoim wyglądem przypominają tęczówkę ludzkiego oka. Ustawione są one w kolejności od białego po niebieski i czarny na końcu. Oko Proroka można spotkać w formie bransoletek, naszyjników, breloczków, a także w postaci wiszących ozdób. Wszystko po to, aby mogło uchronić obdarowaną osobę przed zawiścią i zazdrością w każdym miejscu.

Przed czym chroni Oko Proroka?

W tureckiej kulturze wierzy się, że Oko Proroka chroni przed „złym spojrzeniem” oraz niebezpieczeństwem, a tradycją jest wmurowywanie tego talizmanu w ściany budynków oraz wieszanie nad każdymi drzwiami, lusterkami czy w samochodach. Okiem Proroka należy również obdarować bliską Ci osobę, albowiem ma on za zadanie ochronić ją przed złą energią oraz wszelkimi niepowodzeniami. Natomiast kiedy amulet pęknie, oznacza to, że spełnił on swoje zadanie i należy go natychmiast wymienić. Należy również pamiętać o tym, że aby działanie takiego talizmanu było skuteczne i mógł on spełniać swoje zadanie, musi go kupić osoba, która ma czyste intencje, wówczas jego moc jest najsilniejsza. Ponadto istnieje jedna bardzo ważna zasada, Oka Proroka nie można kupić sobie samemu, albowiem nie będzie on pełnił swoich funkcji ochronnych.