Hamak ogrodowy jest wyjątkowym meblem, dzięki któremu na własnej posesji możemy poczuć komfort beztroskiego, letniego wypoczynku. Nowoczesne hamaki ogrodowe posiadają atrakcyjną wizualnie stylistykę, którą łatwo dopasować do typu aranżacji zewnętrznej strefy wypoczynkowej. Ustawiony na tarasie lub w ogrodzie hamak na metalowym stelażu wykazuje się odpornością na powiewy wiatru i zapewnia wygodny wypoczynek w promieniach słońca oraz w zacienionych strefach pod drzewami. Co zrobić z hamakiem ogrodowym po sezonie? W zależności od dostępnej przestrzeni można zabezpieczyć go przed zniszczeniem na kilka sposobów.
Hamak ogrodowy zimą - gdzie go przechowywać?
Zabezpieczenie mebli i akcesoriów ogrodowych na czas zimy jest niezbędne dla ich ochrony przed niekorzystnym działaniem czynników pogodowych. Niskie temperatury, zanieczyszczenia, wilgoć mogą znacznie wpłynąć na wygląd oraz funkcjonalność mebli, użytkowanych w sezonie letnim na zewnątrz budynków. Hamak ogrodowy na metalowym stelażu najlepiej przechowywać w suchym pomieszczeniu, nienarażonym na wpływ mrozu oraz opadów. Warto wstawić go do garażu lub domku narzędziowego w ogrodzie. Jeśli nie masz możliwości schowania hamaka na okres zimy najlepszym rozwiązaniem będzie zakup pokrowca, który ochroni konstrukcję oraz tekstylne elementy od bezpośredniego wpływu mrozu i śniegu.
Metalowy stelaż hamaka - jak zabezpieczyć go na czas zimy?
Stelaż hamaka jest elementem najbardziej narażonym na wpływ niekorzystnych czynników pogodowych oraz uszkodzeń, które powstałe nawet latem mogą wyrządzić niemałe szkody w wyglądzie i funkcjonalności wypoczynkowego mebla ogrodowego. Uszkodzenia stelaża hamaka, wykonanego w metalu najpewniej spowodują powstanie rdzy. Drobne zarysowania, wgniecenia oraz inne elementy, które powstały w trakcie użytkowania mogą naruszyć ochronną powłokę, stworzoną w procesie produkcji, mającą na celu zabezpieczenie metalu przed korozją. Odsłonięcie niezabezpieczonych warstw może wpłynąć na rdzewienie tych przestrzeni. Hamak ogrodowy po sezonie letnim powinien zostać dokładnie sprawdzony pod kątem ewentualnych uszkodzeń. W miejscach ich powstania należy przestrzeń dokładnie oczyścić, osuszyć i zabezpieczyć odpowiednim do metalu środkiem chemicznym. Cały hamak ogrodowy powinien zostać wyczyszczony oraz osuszony przed umieszczeniem w pokrowcu lub w czystym, suchym pomieszczeniu.
Hamak ogrodowy - co zrobić, by nie zniszczył się podczas zimy?
Hamak ogrodowy, pozostawiony na czas miesięcy zimowych na tarasie prawdopodobnie ulegnie zniszczeniu i na kolejny sezon trzeba będzie kupić nowy. Jeśli chcesz uniknąć wydatku, warto mebel przechowywać w:
- suchym garażu,
- domku narzędziowym w ogrodzie,
- pod wiatą (oczyszczony, osuszony, okryty pokrowcem),
- w domu jako alternatywa dla mebli wypoczynkowych.
Jeśli w Twoim salonie znajduje się sporo przestrzeni, możesz hamak ogrodowy zastosować w roli wypoczynkowego szezlongu. Będzie doskonałą strefą relaksu, miejscem do wyciszenia i odpoczynku w towarzystwie dobrej książki. Osobom, które nie mogą pozwolić sobie na zabezpieczenie hamaka ogrodowego poprzez umieszczenie go wewnątrz szczególnie polecane są nowoczesne, dopasowane do kształtu hamaka pokrowce. Wodoodporne, trwałe, niepodatne na uszkodzenia mechaniczne pokrowce na hamaki świetnie sprawdzają się zarówno gdy umieszczamy mebel pod zadaszeniem na tarasie, pod wiatą, w ogrodowej altance oraz w garażu. Przed schowaniem hamak ogrodowy powinien zostać dokładnie oczyszczony z zanieczyszczeń, powstałych na skutek działania czynników atmosferycznych oraz tych, które pojawiły się na skutek użytkowania.