W Komendzie Miejskiej Policji w Toruniu odbyło się szkolenie dla policjantów, strażaków oraz żołnierzy dotyczące problematyki zaginięć osób. Zajęcia poprowadzili wspólnie policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu oraz strażacy z Państwowej Straży Pożarnej Komendy Miejskiej w Toruniu i Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej w Chełmży.

W środę (25.01) w sali konferencyjnej Komendy Miejskiej Policji w Toruniu odbyło się szkolenie dla policjantów, strażaków i żołnierzy, dotyczące taktyki i techniki poszukiwania osób zaginionych. Swoją wiedzą dzielili się prowadzący zajęcia kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, strażacy z toruńskiej komendy Państwowej Straży Pożarnej oraz pożarnicy ze Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej w Chełmży.
Celem szkolenia było doskonalenie procedur działania oraz wypracowanie modelu prowadzenia poszukiwań. Takie współdziałanie funkcjonariuszy często przynosi wymierne efekty, a strony bardzo cenią sobie tę współpracę.
Była to pierwsza część zaplanowanego dwuetapowego szkolenia dla służb. Na okres wiosenno-letni planowany jest już drugi etap, podczas którego uczestnicy pierwszej części zajęć, będą mogli zastosować zdobytą wiedzę w terenie.  

 

  • Widoczny stojący policjant w umundurowaniu oraz stojący strażak w umundurowaniu, a także mężczyźni siedzący w ubraniach cywilnych. W tle tablica z napisem poszukiwania osób zaginionych Wydział kryminalny Komendy Miejskiej Policji w  Toruniu Zespół Poszukiwań i Identyfikacji Osób
  • Widoczny stojący mężczyzna oraz siedzący strażak w umundurowaniu, a także mężczyźni siedzący w ubraniach cywilnych. W tle tablica z napisem poszukiwania osób zaginionych Wydział kryminalny Komendy Miejskiej Policji w  Toruniu Zespół Poszukiwań i Identyfikacji Osób
  • w sali siedzą osoby w ubraniach cywilnych oraz w mundurach straży pożarnej i policji