Podczas przeszukania samochodu i garażu funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą toruńskiej komendy odnaleźli przeszło 36 kilogramów krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. Policjanci postawili zarzut 51-latkowi, do którego należał „trefny” towar. Teraz mężczyźnie grozi wysoka grzywna.

Wczoraj (22.03) policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą toruńskiej komendy pojechali na bydgoskie przedmieście, by przeszukać jeden z garaży. Wizyta mundurowych była zaskoczeniem dla będącego tam 51-latka, który właśnie przepakowywał paczki z tytoniem do skrytki w swoim samochodzie. Jak się okazało, krajanka nie miała polskich znaków akcyzowych. Mężczyzna został więc zatrzymany do wyjaśnienia.
Funkcjonariusze zabezpieczyli w sumie ponad 70 paczek, w których było przeszło 36 kilogramów nielegalnego „towaru”. Policjanci oszacowali, że z tytułu nieodprowadzonego podatku należności Skarbu Państwa zostały narażone na uszczuplenie w kwocie ponad 32.000 złotych. Mężczyzna już usłyszał zarzut tzw. paserstwa akcyzowego z Kodeksu Karnego Skarbowego.
Teraz grozi mu wysoka grzywna.

Autor: mł.asp. Dominika Bocian

Publikacja: mł. asp. Dominika Bocian

  • samochód stoi w garażu, w tle widac mężczyzn
  • paczki krajanki tytoniu bez akcyzy
  • paczki krajanki tytoniu bez akcyzy