19-20.04.2023
godz. 8:30

Czy pamiętasz rozmowę, w trakcie której nie zabrałeś_aś głosu, mimo że bardzo chciałeś_aś coś powiedzieć? Był w Tobie strach przed konfrontacją? Albo obawa przed wyrażeniem własnej opinii (bo ktoś się może obrazić, źle Cię zrozumieć albo coś o Tobie pomyśleć). A może trudno było Ci powiedzieć, w czym rzecz, bo odczuwane emocje były dla Ciebie zbyt silne? Może pamiętasz też rozmowy, w trakcie których ktoś dał Ci do zrozumienia, że sam_a przekraczasz jego granice podnosząc głos albo przerywając?

Asertywność jest czymś znacznie więcej niż sztuką mówienia NIE. Poznając podstawy komunikacji asertywnej, zdobędziesz konkretne narzędzia i rozwiniesz umiejętności interpersonalne, dzięki którym będzie Ci znacznie łatwiej stawiać granice wtedy, gdy ktoś je przekracza. Poprzez wzmocnienie swoich kompetencji komunikacyjnych nauczysz się, jak budować mosty do lepszych relacji, wzajemnego zrozumienia i szacunku. Asertywność nigdy bowiem nie jest skierowana przeciwko komuś.

Osoby uczestniczące w warsztatach w sposób praktyczny:

  • dokonają analizy wybranych praktyk i strategii komunikacji,

  • poznają różne sposoby słuchania i określą najczęściej przez siebie używany model,

  • poznają podstawy komunikacji asertywnej,

  • dowiedzą się, jakie są prawa asertywności,

  • poznają i przećwiczą stopnie odmowy asertywnej,

  • przyswoją i rozwiną używanie kilku narzędzi (m.in. parafrazę, klaryfikację i odzwierciedlanie uczuć) wzmacniających komunikację asertywną.

Dla kogo? – do kogo kierujemy te zajęcia
Warsztaty adresowane są do osób dorosłych, bez względu na płeć, wiek czy wykonywany zawód, które chcą rozwinąć swoje kompetencje komunikacyjne.

Kiedy i gdzie?
19-20 kwietnia 2023 r. w godzinach 8:30-15:30 w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury przy Kościuszki 75-77, IV piętro (sala 407)

Opłata:
190 zł
w przypadku kupna biletu do 4 kwietnia
250 zł w przypadku kupna biletu od 5 kwietnia

Jak się zapisać?
Należy zakupić bilet przez przycisk na dole strony.

Prowadzący:
Magdalena Jasińska – trenerka (m.in. w grupie „Jak w zegarku”), pedagożka teatru, koordynatorka i ewaluatorka projektów. Prezeska Stowarzyszenia Osnova – Toruń. Współpracuje z Fundacją Szkoła z Klasą, Fundacją Edukacyjną Przedsiębiorczości oraz z instytucjami kultury. Uczestniczka rocznej grupy asertywności prowadzonej przez Ośrodek Pomocy i Edukacji Psychologicznej Intra. Szkoli z komunikacji. Wzmacnia współpracę grupy. Pomaga integrować, budować i rozwijać zespoły. Interesuje ją dbanie o dobrostan (cyfrowy, pracowniczy, rodzicielski) oraz praca na zasobach.

WIĘCEJ INFORMACJI:
Weronika Droszcz
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel./sms 603 773 743