
Śniadania czwartkowe
#2- Projektowanie uniwersalne
25.05.2023
godz. 11.00
Nowy cykl comiesięcznych spotkań przy kawie i ciastku dla ludzi kultury, marketingu i szeroko pojętego sektora kreatywnego z województwa kujawsko-pomorskiego.
Poznajmy i wymieńmy doświadczeniem. Każda rozmowa i usłyszenie odmiennej perspektywy może zainspirować do czegoś nowego!
Spotkania mają formułę otwartej dyskusji, w której każdy głos jest ważny – nie ma tu jednego eksperta czy ekspertki.
#2 – Projektowanie uniwersalne to koncepcja, która odgrywa ważną rolę w budowaniu funkcjonalnego i dostępnego środowiska dla wszystkich osób bez względu na różne potrzeby. Dzięki temu możemy tworzyć budynki, produkty i usługi, do których równy i sprawiedliwy dostęp mają wszyscy użytkownicy. W projektowaniu uniwersalnym od samego początku uwzględniamy potrzeby np. osób niewidomych, Głuchych, osób z niepełnosprawnością ruchu, seniorów, opiekunów małych dzieci. Dzięki temu nie potrzebujemy później specjalnych adaptacji – czasem kosztownych lub wręcz trudnych do przeprowadzenia.
Jak możemy przenieść ten sposób myślenia na działania artystyczne, kulturalne, marketingowe czy projektowe? Co nam to daje, a w czym stanowi wyzwanie i budzi wątpliwości?
Wstęp jest wolny, ale możemy zaprosić 20 osób. Chcesz się spotkać?
Wypełnij formularz zgłoszeniowy:
Kiedy i gdzie?
25 maja, godz. 11.00
Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury, ul. Kościuszki 75-77 (Młyn Kultury)
Pinezka na mapach Google:
https://goo.gl/maps/EsLRKRLndcEp7t6L9
Prowadzenie rozmowy:
Katarzyna Pągowska – zastępczyni dyrektora ds. merytorycznych WOAK-u, trenerka i facylitatorka, członkini Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych.
WIĘCEJ INFORMACJI: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Katarzyna Pągowska– tel./sms +48 603 773 743
e-mail: