Podziękowania od osób, którym się pomogło, są zawsze miłe. Przekonał się o tym policjant „dochodzeniówki” ze śródmiejskiego komisariatu - starszy sierżant Radosław Siuda, zajmujący się na co dzień przestępstwami przeciwko mieniu. Mieszkanka Torunia przesłała bowiem list z podziękowaniem za profesjonalne przeprowadzenie dochodzenia w sprawie doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie ponad 90 tysięcy złotych.

Podziękowania to niewątpliwie jeden z najprzyjemniejszych momentów w trudnej służbie policyjnej, gdy pokrzywdzeni lub uczestnicy zdarzeń dostrzegają zaangażowanie mundurowych i empatyczne podejście do każdego człowieka.

Do Komendy Miejskiej Policji w Toruniu wpłynął list od jednej z mieszkanek Torunia z podziękowaniem dla funkcjonariusza Wydziału Dochodzeniowo–Śledczego Komisariatu Policji Toruń - Śródmieście, starszego sierżanta Radosława Siudy. Stróż prawa został doceniony za profesjonalnie przeprowadzone dochodzenie w sprawie doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie ponad 90 tysięcy złotych. Efektem wnikliwej pracy policjanta, zajmującego się na co dzień sprawami związanymi z przestępczością przeciwko mieniu, było zgromadzenie materiału dowodowego, pozwalającego na przedstawienie zarzutów podejrzanemu w tej sprawie.

Kobieta była tak wdzięczna za skuteczną pomoc, jaką uzyskała, że postanowiła przekazać Szefowi toruńskich policjantów pisemne podziękowania dla funkcjonariusza.

"Chciałabym na Pana ręce złożyć podziękowanie i wyrazy uznania i wdzięczności dla p. Radosława Siudy (…) wykazał się dużą wiedzą, cierpliwością i profesjonalizmem w mojej sprawie”.

Każde przejawy uznania i sympatii ze strony mieszkańców są dla policjantów bezcenne, bez względu na to, w jakim wydziale pełnią służbę, bo świadczą o tym, że dostrzegacie i doceniacie Państwo naszą służbę.
 

Autor: st. sierż. Sebastian Pypczyński

Publikacja: st. sierż. Sebastian Pypczyński