24 czerwca 2023 roku funkcjonariusze z toruńskiej komendy uczestniczyli w Festynie Parafialnym, który odbył się przy Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Górsku pod patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Kujawsko – Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy oraz Centrum Edukacji Młodzieży im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku.

W minioną niedzielę na Festynie Parafialnym nie zabrakło policjantów z toruńskiej komendy, którzy dbali o bezpieczeństwo mieszkańców i uczestników pikniku.

Mundurowi prezentowali sprzęt policyjny, każdy mógł usiąść na motocyklu i w  radiowozie. Największą atrakcją dla dzieci była możliwość włączenia policyjnej syreny. Dorośli przy tej okazji  mogli uzyskać informacje na temat doboru i rekrutacji do Policji.

Każdy dorosły uczestnik festynu mógł założyć alkogogle i narkogogle, które pokazują, jak zmienia się świat i otoczenie osoby pod wpływem alkoholu czy środka odurzającego. Po założeniu okularów można sprawdzić i przekonać się, że zniekształcenie obrazu, problem z oceną odległości, koncentracją, spowolniony czas reakcji to tylko niektóre z efektów obecności alkoholu czy narkotyków w organizmie człowieka.

 Atmosfera radości i zabawy to świetna okazja, aby przekazać najmłodszym zasady prawidłowego postępowania w wielu nieprzewidzianych i trudnych sytuacjach. Rozmawiano na temat bezpiecznego zachowania się na drodze  czy w domu, przypomniano numery alarmowe, na które należy dzwonić w sytuacji zagrożenia.  

  • Dzieci na motocyklu
  • Prezentowanie alko i narkogogli
  • Prezentowanie alko i narkogogli
  • Dzieci zwiedzają radiowóz
  • Policjantka opowiada o pracy technika kryminalistyki
  • Policjantka opowiada o pracy technika kryminalistyki