W ubiegłą sobotę (23.09) policjanci z toruńskiej komendy włączyli się w działania związane z obchodami „Europejskiego Dnia Bez Samochodu”. Odbył się piknik rodzinny podczas, którego funkcjonariusze rozmawiali z jego uczestnikami na tematy związane z ich bezpieczeństwem.

„Europejskiego Dnia Bez Samochodu” są doskonałą okazją, aby zachęcać do rezygnacji z użytkowania samochodów osobowych na rzecz komunikacji miejskiej czy rowerów. Celem takich działań jest zmniejszenie ilości spalin wytwarzanych przez miliony aut poruszających się po naszych drogach. Tym samym, jest to również doskonała okazja do tego, aby zachęcać do zdrowego stylu życia, pozbawionego używek.
Podczas pikniku rodzinnego zorganizowanego przez Polskie Zrzeszenie Inżynierów i Techników Sanitarnych, który odbył się na terenie zajezdni tramwajowej Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu, funkcjonariuszki z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Toruniu  zorganizowały stoisko edukacyjno-profilaktyczne, w którym rozmawiały o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.
Policjantki szczególną uwagę zwróciły na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli między innymi na bezpieczeństwo pieszych oraz rowerzystów.
Po zakończonych rozmowach policjantki wręczały uczestnikom pikniku elementy odblaskowe oraz inne materiały edukacyjno-profilaktyczne, w tym te związane z profilaktyką uzależnień. Uczestnicy festynu mieli również okazję do tego, aby wsiąść do oznakowanego radiowozu policyjnego. Na miejscu zjawił się także funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, który zaprezentował oznakowany motocykl służbowy. Natomiast, dzielnicowi z Komisariatu Policji Toruń-Śródmieście przeprowadzili akcję znakowania rowerów, dodatkowo zabezpieczając je w ten sposób przed kradzieżami. Działania toruńskich policjantów spotkały się z dużym zainteresowaniem uczestników pikniku.

  • Policjantka prezentuje walizkę technika kryminalistyki
  • Policjantka przekazuje chłopcom ulotkę
  • Policjantka przekazuje mężczyźnie ulotkę
  • Policjantka rozmawia z dzieckiem
  • Policjantka rozmawia z młodzieżą
  • Uczennica klasy policyjnej rozmawia z młodzieżą
  • Policjant prezentuje motocykl służbowy
  • Uczennice klasy policyjnej przy motocyklu policyjnym