Plakat ALE CYRK Net

ALE CYRK!

+main 1Logo Woak

Zostało nam jeszcze kilka miejsc
na warsztaty teatralno-cyrkowe „Lato w teatrze”,

które odbędą się w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu w dniach

23 lipca – 4 sierpnia 2018.

Przyjmujemy zgłoszenia dzieci w wieku 7 – 14 lat.

Zgłoszenia może dokonać rodzic lub prawny opiekun dziecka, który wypełni kartę uczestnika, podpisze regulamin i dostarczy do WOAK-u list dotyczący tematyki projektu wykonany przez dziecko samodzielnie i ręcznie w technice literacko-plastycznej (może być to kolaż, komiks, list bądź inna forma), rozwijający następujące zdanie:

O czym marzą zwierzęta? Co by nam powiedziały, gdyby miały głos?

Liczba miejsc jest ograniczona.
Decyduje kolejność zgłoszeń oraz ciekawe podejście do tematu pracy.

Zgłoszenia przyjmujemy do 10 czerwca 2018 w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury
w Toruniu, ul. Szpitalna 8 (Dział Edukacji Artystycznej, pokój nr 8).

Kontakt w sprawie rekrutacji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
(56) 665 22 755, w. 38

ALE CYRK!

Uczestnicy „Lata w teatrze” wstąpią do cyrku.

Ich zadaniem będzie przygotowanie finałowego festynu cyrkowego, do którego zaproszą swoich bliskich i przyjaciół, a także mieszkańców Torunia! W trakcie festynu zaprezentują efekty swojej dwutygodniowej pracy: etiudy teatralne i ich scenografię, pokazy iluzjonistyczne, żonglerskie, klaunowskie i taneczne, mini koncert a także inne elementy cyrkowo-teatralne będące autorskimi pomysłami młodych adeptów sztuki cyrkowej.

W trakcie warsztatów artystycznych, oprócz zgłębiania tajników cyrku i teatru oraz budowania widowiska, poruszymy tematykę wartości Nowego Cyrku. Porozmawiamy o wrażliwości, uważności i empatii wobec zwierząt i ludzi. Przypomnimy dzieciom postać słynnego Doktora Dolittle i jego cyrku. Zastanowimy się, czy my, ludzie, jesteśmy lepsi od zwierząt?, kiedy czujemy nad kimś przewagę i co ona nam daje?, jak wzbudzać empatię i jak reagować na przemoc?

Papuga Ara mówi, że ludzie znają tysiące słów, a nie potrafią się nimi posługiwać. Wspólnie poszukamy sposobów na komunikowanie się bez przemocy. Wymyślimy idealny język, którym porozumiemy się także z tymi, którzy nie mają głosu.

W atmosferę cyrkowo-teatralną pomogą nam się wczuć warsztaty prowadzone w czterech grupach zwanymi namiotami cyrkowymi. Własną empatię wobec słabszych rozwijać będziemy w trakcie wizyty w Schronisku dla bezdomnych zwierząt, gdzie dowiemy się, jakie są potrzeby podopiecznych i wymyślimy akcję, która na nie odpowie. Odwiedzimy również Ogród Zoobotaniczny w Toruniu, gdzie dowiemy się, po co istnieje i jak funkcjonuje zoo, a także jak poruszają się i porozumiewając się zwierzęta.


Prowadzący zajęcia:

NAMIOT ŚMIECHU I MAGII:
Mieczysław Giedrojć i Mariusz Czajka

NAMIOT RYTMU I WYGIBASÓW:
Adrian Wilk, Michał Składanowski i Jacek Ruszkowski

NAMIOT DŹWIĘKU I KOLORU:
Tomasz Cebo i Agnieszka Dąbrowska

NAMIOT WYLĘGARNI POMYSŁÓW:
Agnieszka Zakrzewska i Magdalena Jasińska

Kierownik warsztatów: Damian Droszcz

Wychowawcy: Patrycja Kotrych, Natalia Pieńkowska i Weronika Droszcz

It 15lat Bold Typo Mini Logo FpsmBelka Dofinansowano Logo Poziom Województwo Kp Podpis Z Boku

LATO W TEATRZE to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatru. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, szkoleń z zakresu pedagogiki teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym.

W aktualnej 11. edycji programu dofinansowanie otrzymało 40 ośrodków z całej Polski –17 organizacji pozarządowych i 23samorządowe instytucje kultury.

Instytucje, które w poprzednich latach co najmniej trzykrotnie organizowały Lato w teatrze, mają za zadanie zrealizować projekt wspólnie z organizacją partnerską, która dotychczas nie brała udziału w programie. Ten moduł został nazwany Lato w teatrze +, a dofinansowanie przyznano 5 ośrodkom.

W tym roku udział w Lecie w teatrze weźmie ponad 1200 uczestników. Autorskie warsztaty przygotowywane przez pedagogów i artystów są dla dzieci i młodzieży szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie i zabawę teatrem.

Więcej o programie na:

www.latowteatrze.pl

www.facebook.com/programLatowteatrze

LATO W TEATRZE 2018 organizują:

w ramach modułu LATO W TEATRZE+

Gminny Ośrodek Kultury w Stepnicy+ Gryfiński Dom Kultury, Teatr Lalek Pleciuga w Szczecinie+ Miejski Ośrodek Kultury w Policach, Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach + Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” w Ciekotach, Teatr Zagłębia w Sosnowcu+ Miejski Klub Maczki, Wrocławski Teatr Lalek+ Wrocławski Teatr Pantomimy im. H. Tomaszewskiego

w ramach modułu LATO W TEATRZE:

Centrum Kultury Gminy Jabłonna, Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice, Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie, Fundacja Bieszczadzka(Ustrzyki Dolne), Fundacja CircArt (Chełmża), Fundacja Da Radę(Nysa), Fundacja MUCHA(Rumia), Fundacja PRO FUTURO(Sułkowice), Fundacja Rozwoju Sztuki Tańca(Białystok), Fundacja Szafa Gra(Ornontowice), Fundacja Sztuki „JAW DIKH”(Czarna Góra), Fundacja t:(Wałbrzych), Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Golczewie, Gminny Ośrodek Kultury w Górznie, Gminny Ośrodek Kultury w Kłodawie z/s w Wojcieszycach, Gminny Ośrodek Kultury w Krzywem, Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu, Grupa Inicjatywna Baranówko(Baranówko), Małopolski Instytut Teatralny(Gmina Wielka Wieś), Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku, Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka w Krakowie, Stowarzyszenie Calos Cagathos (Zambski Kościelne), Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego (Cieszyn),Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych Tartak (Sejny), Stowarzyszenie K.O.T. (Wojnowice), Stowarzyszenie Promocji Artystycznej (Solniki), Stowarzyszenie Teatr Krzyk (Maszewo), Śląski Teatr Lalki i Aktora „Ateneum” w Katowicach, Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie, Teatr im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie, Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim, Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, Teatr Polski w Poznaniu, Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu.


Plakat ALE CYRK Net