Policjantki z toruńskiej komendy spotkały się z dziećmi i ich rodzicami, aby porozmawiać z nimi o codziennej służbie technika kryminalistyki. Funkcjonariuszki mówiły także o bezpiecznym spędzaniu wolnego czasu podczas ferii zimowych. Dorośli mieli okazję założyć alko i narkogogle, które imitują sposób widzenia osoby znajdującej się pod wpływem alkoholu i narkotyków.

W sobotę (05.01) funkcjonariuszki Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Toruniu spotkały się z podopiecznymi jednego z toruńskich stowarzyszeń. Policjantki rozmawiały z dziećmi i ich rodzicami o codziennej służbie technika kryminalistyki. Funkcjonariuszki zaprezentowały walizkę technika kryminalistyki oraz znajdujące się w niej wyposażenie. Omówiono znaczenie oraz sposób wykorzystania poszczególnych jego elementów. Każde dziecko miało możliwość odwzorowania swoich linii papilarnych. 

Z uwagi na zbliżające się ferie zimowe oraz zainaugurowaną w związku z tym przez Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji pod honorowym patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji  akcją informacyjno-edukacyjną pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” policjantki mówiły także o formach bezpiecznego spędzania czasu wolnego. 
Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali opaski odblaskowe oraz ulotki edukacyjno-informacyjne zawierające spis podstawowych zasad bezpieczeństwa na stoku oraz informację dotyczącą zorganizowanego konkursu fotograficzno-plastycznego „Stok nie jest dla bałwanów”.

Autor: sierż. szt. Ewa Kłosińska Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Toruniu
Publikacja: Wojciech Chrostowski

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.