Policjantka z toruńskiej komendy odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 24 w Toruniu. W związku ze zbliżającymi się feriami funkcjonariuszka tłumaczyła jak zachowywać się na drodze, placu zabaw i podczas niebezpiecznych sytuacji. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się również jak wygląda służba policjanta.

W tym tygodniu funkcjonariuszka Wydziału Ruchu Drogowego toruńskiej komendy odwiedziła dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 24. W zajęciach z policjantką wzięło udział blisko 150 uczniów klas I-III. Tematem spotkań było bezpieczeństwo podczas zbliżających się ferii i codzienna służba policjanta ruchu drogowego. Sierż. szt. Agnieszka Bubień omówiła z dziećmi właściwe zachowania podczas zabawy rzucania śnieżkami, jazdy na sankach, nartach i łyżwach. Funkcjonariuszka przestrzegała przed rzucaniem śnieżkami w samochody, zjeżdżaniem na sankach w niebezpiecznych miejscach znajdujących się w pobliżu ulicy, jezior, stawów i zwracała uwagę na odpowiedni do tej pory roku  ubiór. W kolejnej części spotkania policjantka przybliżała tajniki pracy policjantów. W odegranej scence kontroli drogowej funkcjonariuszka omawiała różne zachowania kierowców. Dzieci mogły zapoznać się także z urządzeniami niezbędnymi w pracy policjanta ruchu drogowego. Zajęcia bardzo spodobały się dzieciom. Uczniowie brali w nich bardzo aktywny udział.

Autor: Wojciech Chrostowski
Publikacja: Wojciech Chrostowski

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.