Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Toruń

46- letni mieszkaniec gm. Lubicz przebywając w na wypoczynku w Kamionkach pod Chełmżą zadzwonił na numer alarmowy 112 Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego i powiedział, że w siedzibach jednego ze znanych toruńskich zakładów produkcyjnych podłożone są ładunki wybuchowe. Policyjni specjaliści sprawdzili te miejsca. Gdy kryminalni ustalili tego człowieka i dotarli do niego miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

W minioną sobotę tj.  dn. 11.05.19r. o godz. 20:30  na numer alarmowy 112 zadzwonił nieznany mężczyzna, który poinformował, że  w trzech siedzibach  jeden ze znanych zakładów w Toruniu podłożone  są ładunki  wybuchowe. 

Na miejsce dyżurny skierował zarówno patrole prewencji z kryminalnych z Torunia i z komisariatu w Dobrzejewicach oraz patrol rozpoznania minersko – pirotechnicznego. Policjanci we wszystkich siedzibach dokonali rozpoznania i sprawdzeń. Nigdzie nie ujawnili materiałów  ani urządzeń wybuchowych. 
Kryminalni  ustalili osobę, która dzwoniła na numer alarmowy. Mężczyzna to 46- letni mieszkaniec gm. Lubicz. Gdy wykonywał swój telefon przebywał w na wypoczynku w Kamionkach  Małych pod Chełmżą. Gdy policjanci dotarli do tego człowieka miał blisko  3 promile alkoholu w organizmie. Został zatrzymany i noc z soboty na niedzielę spędził w policyjnym areszcie. 
Dzisiaj (13.05.2019 r.)  z ust śledczych w Komisariacie Policji w Chełmży usłyszał zarzut fałszywego zawiadomienia o podłożeniu ładunków wybuchowych.  Policjanci z Chełmży doprowadzili go do Prokuratury Rejonowej Toruń Wschód. Wnioskują dla niego o zastosowanie środków zapobiegawczych takich jak dozór i poręczenie majątkowe. Oprócz tego grozi  mu od 6 miesięcy do 8 lat więzienia. 

Autor: Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Wioletta Dąbrowska
  • policjanci kryminalni prowadzą podejrzanego z parkingu do komendy
  • Podejrzany wraz z policjantami idą korytarzem komendy.
  • Policjant wprowadza podejrzanego do pomieszczenia  z kabiną do robienia zdjęć sygnalitycznych.
Ładowanie odtwarzacza...