Jak wprowadzać inkluzywność na co dzień — rozmowa w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury

W Toruniu odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Śniadania Czwartkowe poświęcone praktycznym sposobom włączania różnych osób do życia kulturalnego. Organizatorzy zapraszają pracowników instytucji i organizacji kultury na dyskusję o codziennych praktykach, które realnie zwiększają dostępność i otwartość. Gośćmi będą specjaliści z doświadczeniem w pracy z migrantami i programami adaptacji oferty kulturalnej.
- Temat spotkania i goście Śniadania Czwartkowego #16
- Spotkanie w Toruniu — miejsce, data, zgłoszenia
Temat spotkania i goście Śniadania Czwartkowego #16
Podczas spotkania zatytułowanego Śniadanie Czwartkowe #16 uczestnicy będą rozmawiać o tym, które praktyki naprawdę sprzyjają włączaniu, jak reagować na opór i wykluczające zachowania oraz jakie rozwiązania pomagają tworzyć środowisko uwzględniające różne potrzeby. W roli prelegentki wystąpi Natalia Konwerska, prezeska Fundacji EMIC, która opowie o doświadczeniach wspierania migrantów i migrantek. Drugim ekspertem będzie Jakub Studziński, koordynator Programu “Małopolska. Kultura Wrażliwa”, pracujący nad otwieraniem oferty instytucji kultury na osoby z różnymi potrzebami.
Spotkanie w Toruniu — miejsce, data, zgłoszenia
Wydarzenie odbędzie się 27.11.2025 o godzinie 11:00 w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury przy ul. Kościuszki 75-77, 4. piętro, sala 407. Czas trwania to około dwóch godzin. Osoby zainteresowane udziałem proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego; w razie pytań można napisać na adres: [email protected].
na podstawie: WOAK.
Ostatnie Artykuły

Rekord padł po cichu - dzielnicowi zebrali ponad 200 tysięcy głosów

Plakat na setne urodziny lotnika czeka na uczniów z powiatu toruńskiego

Toruń i Chełmno szykują wspólne 800-lecie. W grze jest ogólnopolska ranga

MZK znów rozdaje książki przy Jordankach i zachęca do czytania

Radiowóz i sygnały świetlne oczarowały przedszkolaków w Obrowie

Na zachodzie Torunia otwiera się droga do Centrum Czochralskiego i parku technologicznego

Toruńskie stowarzyszenie radnych przekazało ster dawnym samorządowcom

Toruń stawia na dane zamiast intuicji w sporach o szkoły i transport

Kwiaty na grobach dwóch profesorów, których Toruń wciąż wspomina

Kaskadowy pomiar prędkości uderzył w kierowców - 184 wykroczenia

Cztery toruńskie nazwiska pojadą tramwajami po mieście

Czarnobyl wraca do Torunia - Borys Tynka odsłoni kulisy katastrofy

Jak zoptymalizować artykuł pod wyszukiwanie głosowe przy użyciu lokalnych fraz kluczowych

