Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Toruń

Wraz z bogaceniem się społeczeństwa, coraz więcej osób przykłada dużo uwagi do aspektów wizualnych swoich domów, oraz lokali. Dlatego też, zamiast stosować najtańsze, betonowe bloczki, lub asfalt, coraz częściej stosuje się estetyczną kostkę brukową. Małe firmy, oraz osoby chcące położyć przed domem kostkę, mogą skorzystać z ofert wypożyczalni sprzętu budowlanego, które mają w swojej ofercie wynajem ubijarki do kostki brukowej.

Zalety kostki brukowej

Kostka brukowa ma bardzo wiele zalet, których nie posiadają inne nawierzchnie, które są równie powszechnie stosowane na podjazdach, chodnikach, lub różnego rodzaju ścieżkach. Podstawowym plusem kostki brukowej, są jej walory estetyczne. Kostka brukowa występuje w bardzo różnych rodzajach. Można swobodnie dobierać różne kolory, wzory, a także materiał, z którego kostka została wykonana, co wpływa na jej fakturę.

Ponadto, kostka występuje w różnych kształtach, co w połączeniu z dobraniem różnych kolorów umożliwia układanie jej na wiele różnych sposobów. Pozwala to na tworzenie oryginalnych kompozycji. Na powierzchni kostki można stworzyć wzory geometryczne, oraz inne, bardzo efektowne kompozycje.

Wynajem ubijarki do kostki brukowej

Poza walorami estetycznymi, kostka brukowa jest również bardzo wytrzymała. Poszczególne kostki, z których układa się całą powierzchnie są stosunkowo grube, co bezpośrednio wpływa na ich wytrzymałość. Po dobrze ułożonej kostce mogą jeździć kilkutonowe ciężarówki, które pomimo swojej wagi nie powinny uszkodzić bruku. Kostka jest również odporna na warunki atmosferyczne, a gdy po wielu latach utraci swój pierwotny kolor, można ją łatwo doprowadzić do pierwotnego stanu, za pomocą odpowiednich detergentów, oraz specjalnych myjek ciśnieniowych.

Kolejną, niewątpliwą zaletą jest łatwość układania kostki. Tak naprawdę każdy może to zrobić we własnym zakresie. Potrzeba do tego niewiele sprzętu, a ten, który jest niezbędny, można wynająć. Wynajem ubijarek do kostki brukowej oferuje wiele firm, które zajmują się wypożyczaniem sprzętu budowlanego, więc jest to sprzęt bardzo łatwo dostępny.

Jak kładzie się kostkę brukową

Proces układania kostki brukowej jest stosunkowo mało skomplikowany. Najpierw należy zrobić odpowiedni podkład. Stosuje się do tego odpowiedni rodzaj kruszywa. Pierwsza warstwa powinna być zrobiona z gruzu, co da największą wytrzymałość na zgniatanie i deformację powierzchni. Kolejnym etapem jest nałożenie warstwy piasku, na który nanosi się mieszankę piasku budowlanego z cementem. Każdą z warstw należy bardzo solidnie ubić. Taką nawierzchnię, należy oczywiście precyzyjnie wypoziomować, zanim przejdzie się do układania kostki.

Po ułożeniu kostki brukowej i dokładnym jej wypoziomowaniu, trzeba ją jeszcze porządnie ubić. Zanim się to zrobi, trzeba rozsypać po kostce piasek, który wmiecie się pomiędzy szpary, w precyzyjnie ułożonym bruku. Uniemożliwi to deformowanie się powierzchni.

Dysponując wynajętą ubijarką do kostki brukowej, należy tak ją ubić, aby pozostawała całkowicie nieruchoma. Poprawnie przeprowadzony proces sprawi, że taka nawierzchnia pozostanie niewzruszona przez lata, a nawet po mroźnych zimach nie powinny tworzyć się żadne ubytki.

Wynajem sprzętu budowlanego

Podstawowy sprzęt potrzebny do położenia nawierzchni brukowej można wynająć. Wynajem ubijarki do kostki brukowej, lub zagęszczarki do kostki brukowej, często oferują firmy, które specjalizują się w handlu tego rodzaju materiałami. W większości okolic, zwłaszcza w większych ośrodkach miejskich, na pewno znajdzie się taki punkt.