Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Toruń

Na liście 200 największych firm, opublikowanej przez tygodnik „Wprost” znalazło się pięć firm związanych z Toruniem. Wśród nich mamy czterech weteranów rankingu oraz jeden debiut. Najwyższą, 24. pozycję, zajęła grupa Neuca - lider w hurtowej dystrybucji leków.

Grupa Boryszew, która posiada w Toruniu kilka spółek związanych z branżą motoryzacyjną i chemiczną, zajęła 30. miejsce. Na 56. miejscu znalazły się Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych. Krajowa Spółka Cukrowa, z siedzibą w Toruniu, uplasowała się na 89. pozycji. Z kolei 160. miejsce należy do przedsiębiorstwa z branży elektromaszynowej - grupy kapitałowej Apator. Ranking toruńskich firm zamyka na 165. miejscu Karo BHZ.

Opublikowana lista to już piaty ranking przedstawiający największe polskie firmy. Tygodnik „Wprost” przeanalizował dane dotyczące przychodów, zysków, aktywów i kapitałów własnych polskich przedsiębiorstw. Po raz kolejny na pierwszym miejscu znalazło się PKN Orlen, ale nie zabrakło też debiutantów - na liście pojawiło się ich aż 26.

Fot. Wojtek Szabelski