Trwa 23. Międzynarodowy Festiwal Nova Muzyka i Architektura. W ramach wydarzenia już 18 lipca 2019 roku w Toruniu wystąpi 80-osoby zespół Jinju Dabyot Symphony Youth Orchestra z Korei Południowej.

Czwartkowy koncert rozpocznie się o godz. 19:00 w sali wielkiej Dworu Artusa. Przed toruńskimi melomanami zaprezentują się młodzi muzycy z Jinju Dabyot Symphony Youth oraz dwie sopranistki: Soyung Yu oraz Christina Minan.

Jinju Dabyot Symphony Youth Orchestra została założona w 2005 przez nauczycieli, uczniów i studentów, których połączyła wspólna pasja muzykowania. Na toruński koncert przygotowali specjalny repertuar. W programie znalazły się m.in słynne arie i fragmenty z oper (Romeo i Julia, Iwan), operetek (Zemsta nietoperza, Hrabina Marica) oraz musicali (Upiór w operze), jak również suity z filmów: "Piraci z Karaibów" czy "Gwiezdne Wojny". Przebojowy program uzupełni najpopularniejsza koreańska pieśń ludowa "Arirang", która w 2012 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO.

Bilety na koncert w cenie 20 zł można kupić w kasie CKK Jordanki, czynnej od czwartku do soboty w godz. 13:00 - 19:00, na stronie www.tos.art.pl oraz na godzinę przed koncertem w kasie biletowej Dworu Artusa.

Mecenasem Głównym Festiwalu Nova Muzyka i Architektura jest Gmina Miasta Toruń.1000 Znaków do wykorzystania