Wybór prawidłowych opon rolniczych do przyczep oraz urządzeń wleczonych ma ogromny wpływ na efektywność, a także bezpieczeństwo pracy w trudnym terenie. W związku z tym, powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby wybrać produkty idealnie dostosowane do naszych potrzeb. Nowe opony rolnicze do przyczep możesz zamówić przez Internet, zyskując tym samem lepszą cenę oraz wygodny sposób dostawy pod wskazany adres.

Dlaczego właściwy wybór opon rolniczych jest tak istotny?

W świetle obowiązujących przepisów, opony do ciężarówek, ciągników rolniczych oraz urządzeń wleczonych muszą spełniać szereg wymagań. Bardzo istotnym czynnikiem jest parametr nośności, który decyduje o dopuszczalnej masie całkowitej ładunku oraz stabilnym i bezpiecznym transporcie. Jedno jest pewne, wybierając nowe opony rolnicze do przyczep, absolutnie nie należy oszczędzać. Jest to bowiem zakup na długie lata. Nadmierna oszczędność może przynieść efekt odwrotny do założonego i wygeneruje większe koszty z tytułu droższej eksploatacji i szybszego zużycia.

Ciągniki rolnicze z przyczepą nie poruszają się co prawda z dużą prędkością, jednak biorąc pod uwagę nawet kilkutonowy ciężar ładunku, ostrożność jest szalenie istotna. Właśnie dlatego, opony rolnicze muszą spełniać szereg wymogów na czele z dobrym współczynnikiem nośności, prawidłowym rozmiarem oraz dopasowaniem do urządzenia. W jaki sposób możemy pozyskać nowy komplet opon nie generując przy tym nadmiernych kosztów?

Warto zamówić ze sklepu internetowego

Coraz częściej decydujemy się na zakupy online. Jest to opcja bardzo wygodna i korzystna z punktu widzenia ekonomii. W sklepach internetowych zwykle możemy liczyć na niższe ceny, ciekawe promocje, a także wygodne metody dostawy zamówionego towaru. A zatem, jest to dobre miejsce by pozyskać opony do ciężarówek oraz urządzeń rolniczych. Bogaty asortyment pozwala łatwo dobrać pasujące ogumienia spełniające należyte wymogi bezpieczeństwa.

Przed zakupami online warto się dobrze przygotować. W tym celu sprawdzamy indeks nośności opon rolniczych, spisujemy oznaczenia ze starego kompletu, a także sprawdzamy, jakie wymogi muszą spełniać opony dostosowane do naszego urządzenia rolniczego. Pamiętajmy, że odpowiedni wybór ma wpływ nie tylko na bezpieczeństwo, ale również efektywność pracy. Dobre opony ograniczają zużycie paliwa, pozwalają łatwiej poruszać się po trudnym terenie, a także mniej uszkadzają glebę.

W jaki sposób należy eksploatować opony rolnicze?

Zakup dobrych opon to połowa sukcesu. Warto również zadbać o należytą eksploatację. Jest to szczególnie istotne w przypadku maszyn, które przez większą część roku są bezczynne. Jeżeli nie mamy możliwości schowania takiego urządzenia na budynku gospodarczego, warto zadbać o plandekę lub płachtę, którą dokładnie okryjemy pojazd. Dzięki temu, zabezpieczymy opony przed nadmierną wilgocią oraz ekspozycją na otwarte promienie słoneczne. W ten sposób znacznie przedłużymy żywotność zakupionych opon rolniczych.

Wielu rolników zastanawia się, czy można założyć opony o większym profilu do wybranego urządzenia? Tak, ale tylko wtedy, gdy dopuszcza do indeks nośności, a także wytyczne producent względem użytkowania sprzętu. Pamiętajmy również, że opony rolnicze do przyczep zaoferują nam wysoką jakość i efektywność pracy pod warunkiem prawidłowego ciśnienia. Warto co jakiś czas sprawdzać ten czynnik. Prawidłowa eksploatacja wymaga także regularnego oczyszczania opon z nadmiaru zanieczyszczeń, w których mogą znajdować się szkodliwy związki chemiczne.

Jakie wymagania muszą spełniać opony do przyczep rolniczych?