W piątkowy wieczór Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zostanie opanowane przez stwory i potwory. Po raz kolejny w centrum nauki odbędzie się naukowe halloween.

Potwory i stwory. Duże, małe, kolorowe, mówiąc krótko, odlotowe. Czasem straszą, przyprawiając o szybsze bicie serca, innym razem śmieszą do łez. Pojawiają się w baśniach, bajkach i legendach.

- Podczas kolejnego już naukowego halloween udowodnimy, że stwory i potwory można spotkać również na co dzień, w laboratoriach i szkolnych zeszytach. Wydarzenie od samego początku istnienia w programie Młyna cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, dlatego zachęcam, aby nie czekać do ostatniej chwili z decyzją o spędzeniu najbliższego piątkowego wieczoru w Młynie - mówi Marcin Centkowski, rzecznik prasowy Młyna Wiedzy.

Przestrzeń centrum nauki zmieni się do niepoznania i wprowadzi uczestników w temat wydarzenia. Poznają oni stwory ze świata zwierząt i zmierzą się z potwor(k)ami językowymi. Będą także mieli okazję stworzyć własnego „potwornego” przyjaciela do zabawy i zabrać go do domu. Będzie można również zajrzeć na wystawę "Wielki Makro Świat", na której są dostępne "potworne" zdjęcia owadów w skali makro.

Na wystawie "Rzeka" o godz. 19:30 odbędzie się pokaz "NIE TAKI STRASZNY SHOW" (inspirowany filmem "Sok z żuka"), który będzie połączeniem świata cyrku, teatru i komedii.

- Zobaczymy w nim iluzje, żonglerkę, połykanie ognia oraz jazdę na żyrafie - zachęca Marcin Centkowski.

W godz. 18:20-19:20 i 20:00-21:00 odbędą się warsztaty żonglowania piłeczkami, maczugami, chustami czy wirującymi talerzami. Nie zabraknie diabolo - zabawy zręcznościowej polegającej na obracaniu za pomocą dwóch kijków połączonych ze sobą linką zabawki w kształcie klepsydry. Starsi uczestnicy będą mogli spróbować sił w jeździe na monocyklu czy chodzenia na mini szczudłach.

Wydarzenie odbędzie się 25 października w godz. 18:00-21:00. Bilet kosztuje 20 zł. Można go nabyć w elektronicznym systemie sprzedaży oraz w kasach Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.