W ramach cyklu „Spacerów z kulturą” w sobotę 9 listopada 2019 r. uczestnicy spotkania poznają toruńską typografię, czyli szyldy i napisy widniejące na ulicach zespołu staromiejskiego.

Początek spaceru: godz. 12:00. Zbiórka w holu Centrum Sztuki Współczesnej.

Ta kolejna wędrówka po Toruniu będzie prowadziła szlakiem starych szyldów i napisów reklamowych, które prowokują do poszukiwania kryjących się za nimi historii. Niektóre z nich przez dekady niszczały, powoli nadgryzane zębem czasu lub znikały wraz z kolejnymi remontami. Inne wręcz przeciwnie, wciąż wychodzą na światło dzienne, a dzięki pionierskiemu programowi są ratowane i odnawiane. Idąc ulicami położonymi między Rynkami Staromiejskim a Nowomiejskim, uczestnicy będą mogli poznać zarówno przykłady starego rzemiosła w tradycyjnych formach szyldów, jak i odnalezione napisy z początku XX wieku. Poznamy także nazwiska ich twórców, toruńskich rzemieślników, którzy kształtowali wizerunek miasta.

Spacer poprowadzą Szymon Spandowski oraz Kamil Snochowski – Literołap.

Wstęp wolny! Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wydarzenie dofinansowano ze środków Urzędu Miasta Torunia w ramach realizacji zadania publicznego: Wspieranie rozwoju kultury i ochrony jej dóbr oraz podtrzymywanie tradycji narodowej.

Fot. Centrum Sztuki Współczesnej