Więcej kursów komunikacji miejskiej

Od 25 marca 2020 r. miasto wprowadza dodatkowe kursy autobusów komunikacji publicznej. Dodatkowe dwadzieścia dwa kursy autobusowe pojawią się w godzinach porannego szczytu komunikacyjnego. Częściej będą jeździć także tramwaje.

W środę rano wchodzą w życie kolejne obostrzenia mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się korona wirusa w Polsce. Zgodnie z rządowymi wytycznymi, w publicznym transporcie zbiorowym w pojeździe nie może przebywać więcej pasażerów niż połowa dostępnych miejsc siedzących. Dlatego, by pasażerowie mogli przestrzegać tych zaleceń, miasto zwiększa liczbę kursów autobusów i tramwajów.

Od środy 25 marca 2020 r. w godzinach od 5.00 do 7.30, a więc w czasie porannych dojazdów do pracy, zostaną wprowadzone dwadzieścia dwa dodatkowe - zdublowane kursy autobusów na najbardziej obciążonych liniach:

  • siedem kursów na linii nr 10,
  • pięć kursów na linii nr 11,
  • pięć kursów na linii nr 30
  • pięć kursów na linii nr 34.

Rozkłady jazdy uwzględniające dodatkowe kursy autobusów w godzinach popołudniowego i wieczornego szczytu są w opracowaniu - informacja na ten temat zostanie opublikowana wkrótce.

Także tramwaje będą od 25 marca kursowały częściej - według feryjnego rozkładu jazdy.