Od 25 marca do 11 kwietnia 2020 roku wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu pojazdów MZK. W autobusie i tramwaju nie może być jednocześnie więcej pasażerów niż połowa miejsc siedzących. W związku z rozporządzeniem wprowadza zostaną zmiany w działaniu komunikacji miejskiej w Toruniu.

Autobusy

Do obecnie realizowanego rozkładu jazdy wzmocnionego w kursach na dowozie do pracy na liniach 14 i 33 dołożono dodatkowe dublowane kursy:

- w godzinach od 5 do 7.30 na - siedem dodatkowych kursów linii nr 10 i po pięć linii nr 11, 30 i 34.

Łącznie 22 kursy na dowozie do pracy w godzinach porannych.

Od 26 marca 2020 r. wprowadzony zostanie dodatkowy na linii 35 z Lubicza o godz. 6:15.

- w godzinach od godz. 14.00 do 16.00 przewidziano osiem dodatkowych kursów linii nr 10, trzy linii nr 11 i dwa linii nr 34.

Po godz. 22.00 zaplanowano dodatkowy kurs na linii nr 14 dublujący kurs o godz. 22:07 z Mazowieckiej.

Zmiany na linii 32 - ze względu na dość duże zainteresowanie linią nr 32 od 26 marca mało pojemne autobusy klasy midi zostaną zastąpione autobusami klasy maxi (12 metrowymi) i w związku z tym zmieniona zostanie trasa przejazdu tej linii. Autobusy pojadą z pętli Pawia, bez wjeżdżania w Osiedle Wrzosy I (omijając przystanki Wrzosowa, Jastrzębia, Myśliwska), ul. Szosa Chełmińska, aż do ul. Żwirki i Wigury (omijając przystanek Jesienna – zamiennie Bartkiewiczówny), z której od przystanku Szpital Bielany pojadą dalej ul. Św. Józefa – dalej trasa bez zmian.

Utrzymuje się w dni robocze feryjne rozkłady jazdy linii autobusowych.

Tramwaje

Od 25 marca 2020 roku tramwaje kursują od poniedziałku do piątku wg rozkładów jazdy obowiązujących w okresie ferii. Od dnia 24 marca 2020 r. na linii nr 2 wprowadzono tramwaje typu Pesa (5 członowe) na wszystkie kursy niskopodłogowe.

Od 28 marca, w celu lepszego wykorzystania taboru, przewiduje się likwidację linii nr 8, jeżdżącą od trasie pl. Rapackiego – Motoarena. Ilość pasażerów w godzinach szczytu wynosi tu 2 do 3 os. na kursie. Dlatego dwa tramwaje - 30m dwukierunkowe Pesy - będą mogły zastąpić mniejsze wozy na pozostałych liniach.

Informacja

Od 25 marca są umieszczane na przystankach informacje o ograniczeniach liczby pasażerów w transporcie zbiorowym a na autobusach i tramwajach o ilości osób, które mogą przebywać jednorazowo w pojeździe.

W pojeździe jednorazowo nie może przebywać więcej niż (np.) 15 osób!

W trosce o swoje zdrowie zachowaj możliwie bezpieczną odległość

od innych pasażerów!

Kontrola

Od 26 marca zaplanowano sprawdzanie ilości osób w pojazdach. Kontrolerzy biletów będą sprawdzali ilość pasażerów i w przypadku przekroczenia w pojeździe dopuszczalnej ilości osób będą uprawnieni do wstrzymania odjazdu z przystanku do czasu osiągnięcia wymaganej ilości pasażerów.