Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Toruń

Zwycięzcy TAURON SEC 2020 na podium w Toruniu

Brytyjczyk Robert Lambert wygrał w Toruniu 5. finał TAURON SEC i jednocześnie klasyfikację generalną, sięgając po tytuł mistrza Europy.

W środę 29 lipca 2020 r. toruńska Motoarena była miejscem piątej finałowej rundy TAURON SEC. Ze względu na pandemię korona wirusa decyzją firmy One Sport tegoroczne zawody w ramach Indywidualnych Mistrzostw Europy na żużlu zostały rozegrane w niespełna miesiąc pięciu turniejach na czterech torach w Polsce. W Toruniu odbyła się runda pierwsza i ostatnia, finałowa, a pozostałe miały miejsce w Bydgoszczy, Rybniku i Gnieźnie.

Przed toruńskim finałem Robert Lambert miał w klasyfikacji generalnej o dwa punkty więcej od Duńczyka Leona Madsena. Na Motoarenie, po ciekawej i zażartej walce z rywalem, gdy szala zwycięstwa przechylała się raz na jedną, raz na drugą stronę, jeszcze tę przewagę powiększył i ostatecznie wygrał 5. rundę TAURON SEC, zdobywając jednocześnie złoty medal IME. Madsenowi przypadło srebro, a brąz - Rosjaninowi Grigorijowi Łagucie.

Zawody śledziło na Motoarenie niespełna 2500 kibiców, przy zachowaniu reguł bezpieczeństwa obowiązujących w czasie pandemii Covid-19.

Zdjęcia: Sławomir Kowalski