Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Toruń

W Toruniu odbyła się kolejna edycja Nocnej Dychy Kopernika. Zawodnicy rywalizowali na odcinku 5 i 10 km na trasie prowadzącej od Stadionu Miejskiego do ul. Polnej.

Już po raz 6. amatorzy nocnego biegania spotkali się w Toruniu. Wieczorem, 12 września 2020 r. odbył się ekologiczny bieg ulicami miasta. Start i meta zostały ustawione na stadionie im. Grzegorza Duneckiego. Zawodnicy mieli do pokonania trasę prowadzącą ulicą Bema i Szosą Chełmińską do ul. Polnej, a następnie z powrotem do Stadionu Miejskiego.

Rywalizacja odbywała się na atestowanej trasie na dystansie 5 oraz 10 km, oraz 5 km dla zawodników uprawiających nordic walking. Ze względu na pandemię koronawirusa liczba uczestników była ograniczona do 250 osób na bieg.

W biegu na 5 km wśród panów najlepszy okazał się Paweł Szpejna. Zwycięzca osiągnął czas 16 min i 10 sekund. Wśród pań zwyciężyła Alicja Banachowska z czasem 20:42.

W kategorii 5 km nordic walking najszybsi byli Marcin Radomski (30:53) i Bożena Zajączkowska (38:37).

Koronny dystans imprezy (10 km) najszybciej przebiegł Jacek Stadnik (32:13). Wśród Pań pierwsza na mecie zameldowała się Marta Szenk (37:43).

Na mecie każdy z uczestników oryginalny medal pamiątkowy. Tradycyjnie medale Nocnej Dychy Kopernika są ceramiczne, ręcznie wykonane i wypalane w piecu, więc każdy jest niepowtarzalny i wyjątkowy. Medale nawiązują do tegorocznego hasła przewodniego: „Ekologiczna Nocna Dycha Kopernika” i posiadają elementy fluorescencyjne.

fot. Sławomir Kowalski