Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Toruń

Wykonawca rozbudowy mostu drogowego im. J. Piłsudskiego w Toruniu planuje kolejny pracowity tydzień. Roboty będą prowadzone nie tylko w dzień, ale także w nocy.

- Dla bezpieczeństwa kierowców wiele prac, takich jak montaż rusztowań, frezowanie asfaltu będziemy realizować w godzinach od 20.00 do 5.00. W tym czasie ruch na moście będzie odbywał się wahadłowo, przy czym w godzinach od 20.00 do 22.00 wykonawca będzie sterował ruchem ręcznie, tak aby zapewnić w miarę sprawny przejazd autobusów komunikacji miejskiej. Natomiast po godzinie 22.00 ruch będzie sterowany sygnalizacją świetlną - wyjaśnia Rafał Labocha, kierownik robót mostowych firmy INTOP.

Prace rozpoczną się w nocy z poniedziałku na wtorek (14/15.09). Na tę noc zaplanowano roboty antykorozyjne. Będą one kontynuowane w nocy z wtorku na środę (15/16.09), ze środy na czwartek (16/17.09) oraz z czwartku na piątek (17/18.09).

W nocy z piątku na sobotę 18/19.09) nocne prace nie będą prowadzone. Zostaną wznowione z soboty na niedzielę (19/20.09). Na tę noc zaplanowano frezowanie asfaltu.

W związku z trwajacą rozbudową mostu im. Józefa Piłsudskiego Miejski Zarząd Dróg w Toruniu zachęca do korzystania z alternatywnego mostu gen. E. Zawackiej. W sąsiedztwie nowej przeprawy nie trwają w tej chwili żadne prace drogowe, dlatego przejazd na drugi przeg odbywa się dużo sprawniej.

Fot. Błażej Antonowicz Facus Art