Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Toruń

Trzech mieszkańców różnych miejscowości w gminie Chełmża zatrzymali policjanci z chełmżyńskiego komisariatu. Wcześniej ukradli 19- latkowi samochód i taki zarzut usłyszeli z ust policjantów. Jeden z nich dodatkowo odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości i niezatrzymanie się do kontroli. Teraz grozi im do 5 lat więzienia.

W miniony piątek (11.09) kilku panów zorganizowało  spotkanie  zakrapiane alkoholem. W pewnym momencie  19 -letni właściciel volkswagena passata zasnął. Trzej jego współbiesiadnicy nie zważając na spożyty alkohol zabrali jego kluczyki do auta i odjechali.

Około godz. 23:00,  policjanci prewencji z chełmżyńskiego  komisariatu  pełniący służbę przy ul. Chełmińskiej w Chełmży zauważyli  ten pojazd, który poruszał się bez włączonych świateł. Policjanci dali kierowcy  sygnały do zatrzymania. Ten  jednak nie   zważając na nic wyraźnie nie zamierzał tego uczynić i kontynuował jazdę. Pomimo dawanych przez policjantów  kolejnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierowca nadal się nie zatrzymywał. Po dojeździe do Gostkowa w  gminie  Chełmża, jego droga zakończyła się  w  pobliskim rowie. Wszyscy mężczyźni wybiegli z auta. Jednak po krótkim pościgu  byli w rękach policjantów. To 26, 22 i 21- letni mieszkańcy gminy Chełmża.

 

Po zbadaniu stanu trzeźwości okazało się, że  wszyscy mężczyźni byli pod wpływem alkoholu i mieli po ponad pół promila alkoholu w organizmie. Wszyscy z ust policjantów usłyszeli zarzut, że wspólnie i w porozumieniu dokonali kradzieży pojazdu. W konsekwencji okazało się, że kierowcą był 21-letni mieszkaniec gminy Chełmża. To on oprócz  zarzutu kradzieży pojazdu wspólnie z współbiesiadnikami usłyszał dodatkowe  zarzuty  jazdy w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymania się do kontroli.

Wszyscy zatrzymani  w przeszłości byli karani za przestępstwa przeciwko życiu, zdrowiu  oraz mieniu. Teraz  grozi  im do 5 lat więzienia.

Autor: Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Wioletta Dąbrowska
  • zdjęcie poglądowe z zatrzymania sprawcy