Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Toruń

W mieszkaniu na Chełmińskim Przedmieściu , policjanci kryminalni z Komisariatu Policji Toruń Rubinkowo odnaleźli i zabezpieczyli ponad 330 gramów substancji narkotycznych i łodygi konopii. Teraz mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

W miniony piątek ,tj. dn.11.09.2020 roku  nad ranem,  policjanci Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Toruń  Rubinkowo weszli do jednego z mieszkań na Chełmińskim Przedmieściu. Podstawę do takiego działania dały funkcjonariuszom przypuszczenia, że  może tam  dochodzić do łamania prawa poprzez posiadanie narkotyków.

 Jak się okazało podejrzenia policjantów kryminalnych potwierdziły się w pełni. Podczas przeszukania mieszkania zajmowanego przez 44 latka,  policjanci   zabezpieczyli charakterystyczny zielony susz.  Waga pokazała ponad 330 gramów. Wstępne policyjne testy wykazały, że środek posiada cechy charakterystyczne dla marihuany. Do tego w plastykowym worku  odnaleźli kilka łodyg konopii, z których można by uzyskać kolejnych ponad 150  gramów  tego narkotyku.

Zatrzymany usłyszał już zarzut uprawy konopii indyjskich oraz  posiadania znacznej ilości narkotyków.   Grozi mu za to  do 10  lat więzienia.

 

Autor: Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Wioletta Dąbrowska
  • zdjęcie poglądowe zatrzymany sprawca