Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Toruń

Nietrzeźwa kobieta doprowadziła do kolizji i odjechała z miejsca zdarzenia. Gdy policjanci poddali ją badaniu okazało się, że prowadziła pojazd mając ponad 4 promile alkoholu w organizmie. Teraz oprócz utraty prawa jazdy grozi jej do 2 lat więzienia.

W miniony wtorek 13  października 2020 roku,  po  godzinie   18:15 dyżurny otrzymał informację o zdarzeniu do jakiego doszło w Toruniu przy ul. Sobieskiego. Z informacji wynikało, że kierowca pojazdu marki mitsubishi na toruńskich numerach rejestracyjnych  najechał na tył  pojazdu marki volvo i zamiast się zatrzymać kontynuował jazdę.  Poszkodowany kolizją  kierowca pojechał za tym autem i dzwonił na numer alarmowy.  

Około godz. 18:30  Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu pełniący służbę przy Szosie Lubickiej usłyszeli komunikat dyżurnego o drodze przemieszczania  się pojazdu. Kierowca jadący za sprawcą kolizji informował dyżurnego, że coś jest nie tak z percepcją kierowcy, bo jedzie tak zwanym wężykiem. Okazało się, że sprawca kolizji  miał  przejeżdżać w pobliżu miejsca pełnienia ich  służby. W pewnym momencie kierowca mitsubishi  zjechał  na parkingu przy ul. Kolankowskiego i zatrzymał pojazd. Poszkodowany wcześniejszą kolizją jadący za nim  uniemożliwił mu dalszą jazdę.

Jak się okazało  pojazdem przez cały czas  jechała 42 – latka z Torunia. Już podczas wstępnej rozmowy policjanci zorientowali się, że mają do czynienia z nietrzeźwą. Kobieta miała bełkotliwą mowę i czuć było od niej woń alkoholu. Probierz ku zdumieniu stróżów prawa w pierwszym badaniu wykazał,  ponad 4 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zabezpieczyli  jej prawo jazdy, które wraz z materiałami tej sprawy trafi  do sądu.

Teraz oprócz utraty uprawnień do kierowania  kobiecie może grozić do 2 lat więzienia. Odpowie również za doprowadzenie do kolizji.

 

  • zdjęcie poglądowe - dłonie na kierownicy i paragraf