Kolarki ścigają się po torze

Aż 13 medali przywiozły zawodniczki TKK Pacific z Pruszkowa, gdzie w dniach 20-23 października 2020 r. odbyła się ostatnia impreza mistrzowska w 2020 roku – Torowe Mistrzostwa Polski Elity oraz młodzieżowców.

Tradycyjnie pierwszego dnia zmagań rozegrane zostały konkurencji drużynowe. Fitnesski swoje starty zaczęły od wyścigu drużynowego, jadąc w składzie: Karolina Karasiewicz, Karolina Kumięga, Patrycja Lorkowska, Natalia Krześlak i Paulina Pastuszek, i wygrały kwalifikacje, a w biegu o złoto dogoniły drużynę Jedynki Kórnik.

Podczas drugiego dnia rywalizacji rozegrano m.in. wyścigi indywidualne na dochodzenie, w których świetnie spisały się Karolina Karasiewicz, Patrycja Lorkowska i Karolina Kumięga. Torunianki wywalczyły pierwsze trzy miejsca w kategorii elita, a Patrycja Lorkowska wraz z Karoliną Kumięgą dorzuciły dublet w kategorii młodzieżowej. Zmagania drugiego dnia rywalizacji elity kończyły starty w wyścigu Scratch, gdzie po srebro w elicie kobiet sięgnęła Karolina Karasiewicz, która uległa jedynie brązowej medalistce Mistrzostw Świata Darii Pikulik (Ziemia Darłowska).

Trzeci dzień po raz kolejny potwierdził wysoką dyspozycję całego zespołu. W wyścigu eliminacyjnym świetnie zaprezentowała się Patrycja Lorkowska, która wywalczyła srebro w elicie oraz złoto w kategorii młodzieżowej. Po wyścigu eliminacyjnym rozegrano wyścig punktowy - rywalizacja o tytuł Mistrzyni Polski była bardzo zacięta, a o tytule Mistrzyni Polski decydował ostatni finisz, który wygrała Karolina Karasiewicz, wyprzedzając Wiktorię Pikulik (Ziemia Darłowska). Bardzo dobrze zaprezentowała się również Karolina Kumięga, która wywalczyła srebro w kategorii do lat 23. Torunianki z bardzo dobrej strony pokazały się podczas wyścigu madison, gdzie Karolina Karasiewicz i Patrycja Lorkowska wywalczyły brąz.

Ostatniego dnia startów brązowy medal dorzuciła Paulina Pastuszek, która w wyścigu na 500 m zajęła trzecie miejsce.

Podsumowując, zawodniczki TKK „Pacific” Toruń z krajowego czempionatu wracają z 13 medalami Mistrzostw Polski ( 5 złotych, 5 srebrnych oraz 3 brązowych).

Informacja: TKK Pacific Toruń, fot. Marek Kwasowski