Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Toruń

Kryminalni z Komisariatu Policji Toruń Śródmieście wytypowali i zatrzymali sprawcę, który dokonał kilkunastu włamań do pojazdów. Najczęściej jego łupem padały akumulatory samochodowe zarówno od aut osobowych jak i ciężarowych. Teraz 38 -letniemu recydywiście grozi do 15 lat więzienia.

Kryminalni z Komisariatu Policji Toruń Śródmieście już od pewnego czasu pracowali nad sprawą kradzieży akumulatorów, które miały miejsce na Chełmińskim Przedmieściu w Toruniu. Pierwsze ze zgłoszeń wpłynęło do tej jednostki w połowie sierpnia minionego roku.

Sprawca nasilił jednak swój przestępczy proceder we wrześniu i listopadzie. Sposób działania był ten sam. Zazwyczaj włamywał się do pojazdu i podnosił jego maskę. Zawsze jego łupem padały akumulatory zarówno od aut osobowych jak i ciężarowych. Jeżeli w pojeździe znajdowało się jeszcze coś co przedstawiło jakąkolwiek wartość złodziej zabierał to również ze sobą. Były wśród tego  mi.in. pompa paliwa, radio samochodowe, głośnik bezprzewodowy, koła z felgami, opony a nawet żarówki. Podczas jednego z przestępstw włamał się też do zbiornika i  dodatkowo ukradł z pojazdu paliwo.

 W miniony wtorek (02.03.) doszło do zatrzymania 38- letniego mieszkańca naszego miasta. Policjanci  ze Śródmieścia udowodnili mu, że to on stoi za 13 włamaniami, których dokonał działając w  głównej mierze w okolicach Chełmińskiego Przedmieścia. Jak  się okazało zatrzymany  jest bardzo dobrze znany policjantom. W  przeszłości był już karany za przestępstwa podobne a  ostatnich kilkunastu włamań dokonał w warunkach powrotu do przestępstwa czyli tzw. recydywy. Grozi mu  za to do 15 lat więzienia.

Kryminalni ustalili również, że mężczyzna nie rozliczył się z Wymiarem Sprawiedliwości za przestępstwa, które popełnił w przeszłości. Po wykonaniu z nim czynności z komisariatu  na Śródmieściu trafił prosto do więziennej celi. Tam przyjdzie mu spędzić najbliższych  kilka miesięcy. 

  • Policjant kryminalny  prowadzi sprawcę  do pojazdu.