Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Toruń

Zalety mieszkania w niskiej zabudowie

Poza mieszkaniami w blokach i wysokich apartamentowcach, wielu Polaków ceni sobie niską zabudowę. Sprawdzamy, co przemawia za mieszkaniami tego typu.

Kameralnie i bezpiecznie

Bez wątpienia mieszkania w niskiej zabudowie mają mnóstwo atutów. Przede wszystkim takie osiedla są bardziej kameralne i stanowią doskonałą alternatywę dla wysokich, wielopiętrowych budynków.

Mieszkań w niskiej zabudowie jest zwyczajnie mniej. Dlatego takie osiedla mają mniejszą liczbę lokali, a to przekłada się na stałą, bezpieczniejszą grupę sąsiedzką. Ma to swoje przełożenie również na spokojniejsze otoczenie. Na takich osiedlach ludzi jest mniej, a życie toczy się wolniej. Stąd takie mieszkania bardzo często nabywają osoby, które nie inwestują w mieszkania pod wynajem, ale szukają własnego M.

Często są to mieszkania położone w spokojnych dzielnicach, z dala od centrów miasta. Osiedle jest więc spokojniejsze, a jako domownicy czujemy się bezpieczniejsi. To wszystko jest niewątpliwie dużym atutem takich lokali, czego najlepszym przykładem są nowe mieszkania w Toruniu.

Mała architektura i mnóstwo zieleni

Właściciele mieszkań w niskiej zabudowie zwracają też uwagę na lokalizację i otoczenie terenami zielonymi. Jak wspomnieliśmy wyżej, bardzo często są to osiedla gdzieś na obrzeżach miast. Stąd zazwyczaj są położone w otoczeniu parków, łąk i innych terenów zielonych.

Co więcej, są to często osiedla z małą infrastrukturą typu place zabaw, zewnętrzne siłownie, z ławkami i oświetleniem. To ważne zwłaszcza dla rodzin z małymi dziećmi, kiedy rodzice nie muszą martwić się o bezpieczeństwo swoich pociech, ale cały czas mają je na oku.

To wszystko sprawia, że są to osiedla niezwykle efektowne i estetyczne. Z jednej strony są estetyczne, z drugiej w pełni zaspokajają potrzeby lokatorów, również tych najbardziej aktywnych. Jest to ważne zwłaszcza dziś, kiedy ponownie zaczęliśmy doceniać mieszkania, które pozwalają skorzystać z ogrodu czy tarasu.

Cena mieszkań w niskiej zabudowie

Po stronie wad mieszkań w niskiej zabudowie należy wymienić w zasadzie tylko ich wyższą cenę. Nie ulega wątpliwości, że takie mieszkania są po prostu droższe. W zamian mieszkańcy mają lokale, które spełniają wszystkich ich potrzeby. To nieruchomości ładnie położone i bezpieczne, często właściwie chronione szlabanami, ogrodzeniem, bramkami, a przy tym również monitorowane. To wszystko poprawia bezpieczeństwo lokatorów, co docenią zwłaszcza rodziny z dziećmi i seniorzy, aczkolwiek nie tylko.

Bez wątpienia nowe budownictwo wygrywa ze starymi blokami, a mieszkania w niskiej zabudowie są tego najlepszym przykładem. Jeśli szukamy sobie nowego mieszkania, które jest pięknie położone, otoczone terenami zielonymi, z dobrą infrastrukturą i bezpieczne, z pewnością warto poszukać lokalu na osiedlu o niskiej zabudowie. Wydaje się, że takie mieszkanie jest zdecydowanie lepszą alternatywą dla własnego M w wielopiętrowym bloku, aczkolwiek i takie lokale mają swoje zalety.